Sa oled siin

Kaitseministeerium kutsub ettevõtteid üles osalema reservväelaste nädalal

Kaitseministeerium korraldab 28. aprillist 5. maini enne õppust Kevadtorm esmakordselt reservväelaste nädala, mille eesmärgiks on väärtustada reservväelaste rolli Eesti riigikaitse põhijõuna. Reservväelaste nädala raames viiakse läbi erinevaid üritusi ja kampaaniaid, mis on suunatud reservväelastele ja nende perekondadele. Reservväelaste nädala eesmärgiks on tõsta reservväelaste nähtavust ühiskonnas ja rõhutada reservväelaste rolli meie riigikaitses.

Reservväelaste nädal algab 28. aprillil ja lõpeb 5. mail vahetult enne kaitseväe õppuse Kevadtorm algust. Nädala raames on plaanis kaitseväe tehnika ja varustuse väljapanekud eri linnades, algab reservväelaste jalgpalliturniir ning laiem meediakampaania. Samuti pakuvad erinevad Eesti ettevõtted nädala raames soodustusi reservväelastele või toovad müüki erinevad digilaiku kandvaid tooteid, mille eesmärgiks on väljendada ettevõtete toetust reservväelastele suurõppuse eel.

Reservväelaste nädalal on võimalus ettevõtetel toetada Eesti riigikaitset ja riigikaitsjaid. Kokku on Eestis ligi 90 000 reservväelast vanuses 18-61, kes moodustavad üle kümnendiku Eesti tööjõuturust ja olulise osa maksejõulisest elanikkonnast. Ettevõtetel on võimalus turundada nädala raames enda tooteid reservväelastele ning pakkuda neile soodustusi. Sooduspakkumisi kuvatakse reservväelastele kaitseväeteenistuse veebis, mis on nähtavad ainult reservväelastele.

 • Kui soovite osa võtta reservväelaste nädala kampaaniast ja kuvada enda ettevõtte pakkumist reservväelastele kaitseväeteenistuse veebis, siis palume teil selleks täita ära registreerimisvorm.
 • Küsimuste korral võtke ühendust kaitsetahte arendamise osakonnaga – [email protected].

 

 

Reservväelaste nädal

Korduma kippuvad küsimused

 1. Milline on reservväelaste nädala sihtrühm?

Reservväelaste nädala raames on sihtrühmaks on Eesti riigikaitsjaid. See hõlmab enda all nii reservväelasi kes on läbinud ajateenistuse, kaitseliitlasi, tegevväelasi, veterane ja tänaseid ajateenijaid.

 1. Kuidas on võimalik tõendada staatust reservväelasena või riigikaitsjana?

Reservväelastel on võimalik tõendada ajateenistuse läbimist kaitseväeteenistuse veebis leitava tõendi, mis on võimalik alla laadida enda nutiseadmesse või välja printida. Kaitseliitlastel, tegevväelastel ja veteranidel on võimalik näidata enda kuuluvust läbi liikmekaardi või tõendi. Samuti saab tõendada enda kuuluvust kandes Eesti kaitseväe vormi.

 1. Kuidas on võimalik soodustusi pakkuda e-poes?

E-poodides on võimalik pakkuda reservväelastele soodustusi läbi sooduskoodi, mis on nähtav ainult kinnises kaitseväeteenistuse veebis.

 1. Kui suur peaks olema sooduspakkumine reservväelastele, et see lisada kaitseväeteenistuse veebi?

Kaitseväeteenistuse veebis kuvatakse pakkumisi alates 10%.

 1. Kas pakkumised peavad kehtima ainult reservväelaste nädala jooksul?

Pakkumised võivad kehtida pikemalt ning neid kuvatakse kaitseväeteenistuse veebis ka pärast reservväelaste nädalat.

 1. Kas ettevõtted võivad kasutada kaitseväe digilaiku enda toodetel või turundusmaterjalides?

Kaitseväe digilaigu kasutamiseks tuleb sõlmida eraldi kokkulepe kaitseministeeriumiga, mille raames sätestatakse täpsed tingimused. Selleks palume võtta ühendust kaitsetahte arendamise osakonnaga [email protected].

 1. Kas on võimalik teha müügitulust annetus riigikaitse või reservväelaste toetamiseks?

Lähiajal luuakse uus fond, kuhu on võimalik ettevõtetel teha annetus reservväelaste toetamiseks. Kui soovite selle kohta lisainfot ja teavitust fondi loomisest palume sellest märku anda kaitsetahte arendamise osakonnale [email protected].

 1. Kas reservväelastele saadetakse ettevõtete reklaami või otsepakkumisi?

Ettevõtete reklaami ega otsepakkumisi ei saadeta reservväelastele, vaid neid pakkumisi kuvatakse kaitseväeteenistuse veebis kõikidele reservväelastele. Reservväelaste nädala toimumise kohta saadetakse teavitus kõikidele reservväelastele ning igal reservväelasel on võimalus lähemalt tutvuda nii nädala raames läbiviidavate sündmuste kui ka ettevõtete pakkumistega läbi kaitseväeteenistuse veebi.

 1. Kas reservväelaste nädal toimub ka järgmistel aastatel?

Reservväelaste nädal hakkab toimuma igal kevad. Täpsed kuupäevad selguvad hiljemalt aasta algul.  

 1. Kas ettevõtted saavad osavõtu eest tasu kaitseministeeriumi poolt?

Reservväelaste nädalaga kaasumine on ettevõtetele vabatahtlik. Kaitseministeerium pakub võimalust kuvada pakkumisi reservväelastele kaitseväeteenistuse veebis. Kaitseministeerium tunnustab ka pidulikult iga aasta ettevõtteid, kes on kõige silmapaistvamad riigikaitsjate toetajad.

Taustainfo

 

 

 

Viimati uuendatud: 14. Märts 2024