Kaitseministeerium korraldab 28. aprillist 6. maini enne õppust Kevadtorm esmakordselt reservväelaste nädala, mille eesmärgiks on väärtustada reservväelaste rolli Eesti riigikaitse põhijõuna. Reservväelaste nädala raames viiakse läbi erinevaid üritusi ja kampaaniaid, mis on suunatud reservväelastele ja nende perekondadele. Reservväelaste nädala eesmärgiks on tõsta reservväelaste nähtavust ühiskonnas ja rõhutada reservväelaste rolli meie riigikaitses.
Reservväelaste nädal algab 28. aprillil ja lõpeb 6. mail vahetult enne kaitseväe õppuse Kevadtorm algust. Nädala raames on plaanis kaitseväe tehnika ja varustuse väljapanekud eri linnades, algab reservväelaste jalgpalliturniir ning laiem meediakampaania. Samuti pakuvad erinevad Eesti ettevõtted nädala raames soodustusi reservväelastele või toovad müüki erinevad digilaiku kandvaid tooteid, mille eesmärgiks on väljendada ettevõtete toetust reservväelastele suurõppuse eel.
Reservväelaste nädalal on võimalus ettevõtetel toetada Eesti riigikaitset ja riigikaitsjaid. Kokku on Eestis ligi 90 000 reservväelast vanuses 18-61, kes moodustavad üle kümnendiku Eesti tööjõuturust ja olulise osa maksejõulisest elanikkonnast. Ettevõtetel on võimalus turundada nädala raames enda tooteid reservväelastele ning pakkuda neile soodustusi. Sooduspakkumisi kuvatakse reservväelastele kaitseväeteenistuse veebis, mis on nähtavad ainult reservväelastele.
- Kui soovite osa võtta reservväelaste nädala kampaaniast ja kuvada enda ettevõtte pakkumist reservväelastele kaitseväeteenistuse veebis, siis palume teil selleks täita ära registreerimisvorm.
- Küsimuste korral võtke ühendust kaitsetahte arendamise osakonnaga – [email protected].
Reservväelaste nädal
Korduma kippuvad küsimused
- Milline on reservväelaste nädala sihtrühm?
Reservväelaste nädala raames on sihtrühmaks on Eesti riigikaitsjaid. See hõlmab enda all nii reservväelasi kes on läbinud ajateenistuse, kaitseliitlasi, tegevväelasi, veterane ja tänaseid ajateenijaid.
- Kuidas on võimalik tõendada staatust reservväelasena või riigikaitsjana?
Reservväelastel on võimalik tõendada ajateenistuse läbimist kaitseväeteenistuse veebis leitava tõendi, mis on võimalik alla laadida enda nutiseadmesse või välja printida. Kaitseliitlastel, tegevväelastel ja veteranidel on võimalik näidata enda kuuluvust läbi liikmekaardi või tõendi. Samuti saab tõendada enda kuuluvust kandes Eesti kaitseväe vormi.
- Kuidas on võimalik soodustusi pakkuda e-poes?
E-poodides on võimalik pakkuda reservväelastele soodustusi läbi sooduskoodi, mis on nähtav ainult kinnises kaitseväeteenistuse veebis.
- Kui suur peaks olema sooduspakkumine reservväelastele, et see lisada kaitseväeteenistuse veebi?
Kaitseväeteenistuse veebis kuvatakse pakkumisi alates 10%.
- Kas pakkumised peavad kehtima ainult reservväelaste nädala jooksul?
Pakkumised võivad kehtida pikemalt ning neid kuvatakse kaitseväeteenistuse veebis ka pärast reservväelaste nädalat.
- Kas ettevõtted võivad kasutada kaitseväe digilaiku enda toodetel või turundusmaterjalides?
Kaitseväe digilaigu kasutamiseks tuleb sõlmida eraldi kokkulepe kaitseministeeriumiga, mille raames sätestatakse täpsed tingimused. Selleks palume võtta ühendust kaitsetahte arendamise osakonnaga [email protected].
- Kas on võimalik teha müügitulust annetus riigikaitse või reservväelaste toetamiseks?
Lähiajal luuakse uus fond, kuhu on võimalik ettevõtetel teha annetus reservväelaste toetamiseks. Kui soovite selle kohta lisainfot ja teavitust fondi loomisest palume sellest märku anda kaitsetahte arendamise osakonnale [email protected].
- Kas reservväelastele saadetakse ettevõtete reklaami või otsepakkumisi?
Ettevõtete reklaami ega otsepakkumisi ei saadeta reservväelastele, vaid neid pakkumisi kuvatakse kaitseväeteenistuse veebis kõikidele reservväelastele. Reservväelaste nädala toimumise kohta saadetakse teavitus kõikidele reservväelastele ning igal reservväelasel on võimalus lähemalt tutvuda nii nädala raames läbiviidavate sündmuste kui ka ettevõtete pakkumistega läbi kaitseväeteenistuse veebi.
- Kas reservväelaste nädal toimub ka järgmistel aastatel?
Reservväelaste nädal hakkab toimuma igal kevad. Täpsed kuupäevad selguvad hiljemalt aasta algul.
- Kas ettevõtted saavad osavõtu eest tasu kaitseministeeriumi poolt?
Reservväelaste nädalaga kaasumine on ettevõtetele vabatahtlik. Kaitseministeerium pakub võimalust kuvada pakkumisi reservväelastele kaitseväeteenistuse veebis. Kaitseministeerium tunnustab ka pidulikult iga aasta ettevõtteid, kes on kõige silmapaistvamad riigikaitsjate toetajad.
Reservväelaste fond
Reservväelaste fond on täiendav võimalus kõigile Eesti inimestele ja ettevõtetele anda oma panus meie riigikaitsesse. Iga reservväelaste fondi jõudev euro on toetab meie riigikaitset ja reservväelaste võitlusvõime tõstmist.
Reservväelaste Fond on loodud kaitseministeeriumi ja Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse koostöös, et pakkuda kõigile Eesti inimestele ja ettevõtetele täiendav võimalus toetada Eesti riigikaitse põhijõudu ehk meie reservväelasi ja seekaudu Eesti kaitsevõimet. Ühise koostöö memorandumi allkirjastasid 19. aprillil kaitseminister Hanno Pevkur ja Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse nõukogu esimees Toomas Luman.
Fondi kaudu toetatakse reservväelaste võitlusvõime tõstmist läbi järgnevate tegevuste:
- reservväelastele väljaõppe toetamine, et reservväelased saaksid enda teadmisi ja oskusi täiendada ohvitseri- ja erialakursustel (toetatakse läbi stipendiumite);
- reservväelastele täiendava erivarustuse hankimise, mis täiendab lisaks olemasolevat varustust (fondi kaudu toetatakse takse alates rühma taseme erivarustuse soetamist nagu näiteks droonid);
- reservväelaste ühtekuuluvuse ja sidususe toetamine läbi erinevate spordi- ja ühisürituste korraldamise;
- aasta reservväelase ja aastas reservüksuse tunnustamine Kaitseväe aastapäeval sarnaselt aasta ohvitseri ja allohvitseri tunnustustele.
Fondi vahendeid haldab Riigikaitse Edendamise Sihtasutus ning neid kasutatakse vastavalt kaitseministeeriumi ettepanekule. Selles võetakse arvesse Kaitseväe, Kaitseliidu, Kaitseressursside Ameti ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse sisendit ja vajadusi.
Fondile on võimalus teha annetusi tulumaksuvabalt:
Saaja: Riigikaitse Edendamise Sihtasutus
EE704204278634045502
Registrikood: 90008494
Korduma kippuvad küsimused
- Kas reservväelased saavad otse fondist raha hakata taotlema?
Esialgu suunatakse fondi vahendeid erinevate tegevuste toetamiseks, lähtudes Kaitseväe, Kaitseliidu, Kaitseressursside Ameti ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse sisendist ja vajadustest. Kui fond osutub edukaks, on võimalus luua ka variant reservväelastest rühmaülematel teha taotlus reservväelaste fondile.
- Kuidas on plaanis toetada varustuse soetamist või ühtekuuluvust käesoleval aastal?
Esimesel aastal on plaanis toetada varustuse soetamist ja ühtekuuluvuse arendamist Kaitseliidu kaudu. Eeskätt on fookuses droonide hankimine kaitseliidu üksustele, millega on võimalik viia läbi väljaõpet ja millel on ka otsene sõjaline kasutus. Droonid on Ukraina näitel igapäevane kuluvahend. Reservväelaste omavahelist ühtekuuluvust toetatakse sel aastal samuti Kaitseliidu kaudu ning nende vahendite eest saavad maakaitsepataljonid korraldada ühisüritusi või tegevusi.
- Kas praegusest kaitse-eelarvest ei piisa, et toetada reservväelastele varustust hankida või väljaõpet toetada?
Reservväelaste fond täiendab kaitseeelarvet ning läbi selle on võimalus igal kodanikul ja ettevõttel anda vabatahtlik ja otsene panus riigikaitse hüvanguks alustades ühest sendist. Fondi kaudu soetatakse ainult erivarustust, mille kulu on suur, nagu näiteks droonid. Eesti riigikaitse ei saa kunagi valmis ning alati on võimalik enda kaitsevõimet ka väikese tüki haaval tõsta ning iga fondile laekunud euro just seda teebki.
- Kes otsustab kuidas fondi vahendeid hakatakse kasutama?
Fondi vahendeid haldab Riigikaitse Edendamise Sihtasutus ning neid kasutatakse vastavalt kaitseministeeriumi ettepanekule. Selles võetakse arvesse Kaitseväe, Kaitseliidu, Kaitseressursside Ameti ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse sisendit ja vajadusi.
- Millal saavad kodanikud hakata fondi toetama?
Lisainfot selle kohta leiab peatselt Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse ja Kaitseministeeriumi kodulehelt.
- Kas ma saan määrata, millele minu raha kulutatakse?
Fondile laekunud vahendite jaotamisel lähtutakse Kaitseväe ja Kaitseliidu vajadustest ja sisendist. Seetõttu ei ole võimalik eraldi määrata millisele tegevusele raha kulutatakse.
- Kas annetused fondile on tulumaksuvabad?
Annetused fondile on tulumaksust vabastatud.
Reservväelaste nädala programm
-
28. aprillil toimub algusega kell 11.00 Vabaduse väljakul reservväelaste nädala avaüritus. Kohal on Eesti kaitseväe lahingutehnika, demonstreeritakse üksikvõitleja varustust ning korraldatakse kaasahaaravaid väljakutseid.
-
3. mail toimub algusega kell 17.30 MTÜ Riigikaitsjate Discgolfiklubi eestvedamisel Järve discgolfipargis sportlik discgolfi mõõduvõtt võistlusel „Reservväelaste nädala nädalamäng“.
-
Lisainfo ja registreerimine: https://discgolfmetrix.com/2897733
-
-
4. mail toimub algusega kell 10.00 Tartu kesklinnas seikluslik ohutuspäev „Ellujäämise kunstid – Ole Valmis!“. Põnevas seikluses osaleb Eesti kaitseväe 2. jalaväebrigaad, kes tutvustab üksikvõitleja varustust ning korraldab põnevaid väljakutseid.
-
Reservväelaste nädala raames pakuvad sajad ettevõtted reservväelastele oma toodetelt ja teenustelt märkimisväärseid soodustusi, mis on nähtavad kaitseväeteenistuse alates 26. aprillist veebilehel www.kaitsevaeteenistus.ee. Ühtlasi jõuavad poelettidele digilaigus tooted ettevõtetelt, kes toetavad Reservväelaste fondi.
-
Lisainfo: https://kaitsevaeteenistus.ee
-
Taustainfo