Sa oled siin

1016 kaitseväelast Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt ja USAst said missioonimedalid

21. Veebruar 2024 - 16:13
Medalitseremoonia Tapal
Medalitseremoonia Tapal

Täna Tapa sõjaväelinnakus said missiooni eduka lõpetamise puhul missioonimedalid Eestis teeninud 1016 kaitseväelast Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt ja Ameerika Ühendriikidest.

Kaitseministeeriumi nimel missioonimedalid üle andnud kaitsepoliitika asekantsler Tuuli Duneton ütles kõnes liitlasvägedele: „Teie panus teie oma riigi, Eesti ja NATO kaitsesse on olnud märkimisväärne. Teie kanda oli hindamatu väärtusega missioon – heidutada agressiooni ja kaitsta liitlasterritooriumi juba esimesest sentimeetrist.“

„Sel julgeolekuliselt keerulisel ajal on ka teie siinne kohalolu hea näide atlandiülese koostöö olulisusest. Sidemed Põhja-Ameerika ja Euroopa vahel on meie tugevuse pant. NATO pole mitte ainult mugavusliit, vaid väärtustel põhinev kooslus, mille tuumikus on vabadus, demokraatia, inimõigused ja õigusriigi põhimõtted. Liitlasvägede kohalolu Eestis on tugisammas siin rahu hoidmiseks ja NATO idatiiva kaitse tugevdamiseks“ lisas asekantsler Duneton.

Missioonimedalid saanud üksused: Ühendkuningriigist 1st Royal Regiment of Fusiliers rügement, Prantsusmaalt operatsioonil Lynx osalev kompanii, mis kuulub esimese rügemendi alla (1er régiment d’infanterie), ja USA Task Force Võit.

NATO lahingugrupid loodi Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas 2017. aastal.

Lisainfo: [email protected]

Fotod: Liitlaste medalitseremoonia Tapal 21.02.2024 | Kaitseväe pildigalerii (mil.ee)