Sa oled siin

Balti kaitseministrid kinnitasid koostöö väga head seisu

20. Juuni 2019 - 15:47
Balti kaitseministrid kinnitasid koostöö väga head seisu
Balti kaitseministrid kinnitasid koostöö väga head seisu

Täna lõppes Balti kaitseministrite kahepäevane kohtumine Tartus, mille käigus arutati Balti regiooni ja transatlantilist ruumi puudutavaid julgeolekuküsimusi. Ministrid Luik, Pabriks ja Karoblis allkirjastasid Balti kaitsekolledžis ühiskommünikee, mis toob esile kõigi kolme riigi jaoks peamised lähituleviku töösuunad kaitsevaldkonnas.

Kaitseminister Jüri Luik rõhutas, et Balti kaitsekoostöö on sügavam ja laiahaardelisem kui kunagi varem ja hõlmab peaaegu kõiki riigikaitse valdkondi ning väeliike.

„Lisaks tavapärastele NATO-t, regionaalset koostööd ja Euroopa Liidu kaitsealgatusi puudutavatele teemadele arutasime ka mitmeid võimearenduse teemasid – näiteks, merevägede tulevikku ja tuuleparkide mõju radarite tööle, mille osas on Balti riikide mured paljuski sarnased,“ lisas Luik.

Ministrid tervitasid ka Ameerika Ühendriikide sõjalise kohaloleku tugevdamist Poolas. Balti riikide jaoks on oluline, et lisanduvad üksused saaksid õppusteks ja muudeks tegevusteks roteeruda ka Eestisse, Lätti ja Leetu. See annaks suurt lisandväärtust ja tugevdaks piirkonnas NATO kaitsehoiakut.

Täna osalesid kolme riigi kaitseministrid Tartus Balti Kaitsekolledži kursuste lõputseremoonial ja uue lipu pühitsemisel. Luige sõnul on Eestil väga hea meel olla Balti kaitsekoostöö eesistuja käesoleval aastal, mil Balti kaitsekolledži asutamisest möödub 20 aastat.

„Balti kaitsekolledž on üks silmapaistvamaid Balti kaitsekoostöö ühisprojekte ja edulugusid ning nimelt selle auks otsustasime regulaarse Balti kaitseministrite kohtumise korraldada just Tartus,“ sõnas ta.

Ühiskommünikee täistekst (689.01 KB, PDF).

Foto: Balti Kaitsekolledž

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee