Sa oled siin

Eesti liitus NATO laskemoona ühisladustamise initsiatiiviga

16. Juuli 2021 - 11:41
Eesti liitus NATO laskemoona ühisladustamise initsiatiiviga.
Eesti liitus NATO laskemoona ühisladustamise initsiatiiviga.

Eesti ja veel seitse NATO liikmesriiki allkirjastasid laskemoona ühisladustamise initsiatiivi (Multinational Ammunition Warehousing Initiative).

„Liitlased leidsid võimaluse jagada omavahel laskemoona laoruumi, et edukamalt üksteist kaitsta ja koos operatsioonidel tegutseda. Eesti jaoks on tegemist olulise sammuga, sest see toetab NATO operatsioone ja siirmisi ka meie regioonis,“ ütles kaitseminister Kalle Laanet. „Laskemoona ühine ladustamine parandab liitlasriikide vahelist koostööd nii praegu kui ka olukordades, kus püssirohtu vajadusel nii öelda päris eesmärkidel kasutama peame,“ lisas Laanet.

Initsiatiivi eesmärk on luua üldine raamistik, mille alusel saaksid liitlased varasemast hõlpsamasti üksteise territooriumitel lahingumoona hoiustada. Eestile annab see võimaluse osaleda vastava õigusraamistiku loomisel, mille rakendumine soodustab ka laskemoona ladustamiseks kuluvate rahaliste vahendite kokkuhoidu. Tulevikku vaadates toetab see samm ka ideed rajada NATO idatiivale ühisladusid.

„Initsiatiiv on tunnistuseks, et oleme koos liitlastega valmis end kollektiivselt kaitsma,“ kinnistas Laanet.

Laskemoona ühisladustamise initsiatiiviga ühinesid lisaks Eestile ka Norra, Holland, Belgia, Hispaania, Itaalia, Kreeka ja Slovakkia.

Fotod: https://flic.kr/s/aHsmWdUxkz

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee