Sa oled siin

Eesti, Luksemburg ja Ukraina käivitasid Ramsteinis Ukraina toetamiseks IT-koalitsiooni

19. September 2023 - 15:42

Täna Ramsteinis toimunud Ukraina kaitse kontaktgrupi (Ukraine Defence Contact Group, UDCG) kohtumisel käivitas Eesti koos Luksemburgi ja Ukrainaga IT-koalitsiooni, mis hakkab toetama Ukraina kaitseväge kübervaldkonnas, et aidata kaasa Ukraina lahinguvõime tõstmisele.

„Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia rolli selles sõjas on kindlasti keerulisem tabada, kuna kineetiline tegevus rindel on palju nähtavam. Sellegipoolest on küberdomeenis toimuv oluline võimendaja tegevusele füüsilisel lahinguväljal. On rõõm ja au, et Eesti saab e-riigina arendatud küberjulgeoleku pädevusi nüüd rakendada Ukraina toeks,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

“IT-koalitsiooni fookuses saab olema Ukraina kaitseministeeriumile ja kaitseväele turvalise ja vastupidava IT taristu loomine, mis aitab omakorda meil tõhusamalt tegutseda lahinguväljal. Oleme tänulikud Eestile ja Luksemburgile juhtrolli võtmise eest selle algatuse edasi arendamisel. Täname ka teisi IT-koalitsiooniga liitunud riike, et te meiega selles ettevõtmises liitusite, ning täname Luksemburgi juba esimesest annetusest teavitamise eest,“ ütles Ukraina kaitseminister Rustem Umerov.

IT-koalitsiooni lansseerimisüritusel allkirjastasid tahtedeklaratsiooni lisaks Eestile, Luksemburgile ja Ukrainale veel ka Belgia, Läti, Leedu ja Taani. „Tänase ürituse eesmärk oli ka uut koalitsiooni lähemalt liitlastele tutvustada, et hõlmata sellesse rohkem riike, sest koondatud jõud on alati tugevam. Huvitundvaid riike koalitsiooni vastu oli veelgi ja eesmärk on koalitsiooni panustavate riikide ringi hoogsalt laiendada,“ lisas kaitseminister Pevkur.

Lisainfo: [email protected]

Foto: IT-koalitsioon, Ramstein (19.09.2023) | Kaitseministeerium | Flickr