Sa oled siin

Eesti toetab Ukraina liitumist NATO Küberkaitsekoostöö Keskusega

5. Juuni 2021 - 12:43
Foto: NATO Küberkaitsekoostöö Keskus
Foto: NATO Küberkaitsekoostöö Keskus

Sel nädalal toimunud NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse 28. juhtkomitee koosolekul avaldas Eesti poliitilist toetust Ukrainale keskusega liitumiseks.

Otsus põhineb Eesti valitsuse laiemal poliitikal, mille eesmärk on tugevdada koostööd Ukraina riiklike ametiasutustega. Eesti üheks prioriteediks on edendada riikidevahelist kaitsekoostööd ja infovahetust – teiste valdkondade kõrval tehakse seda ka küberkaitses.

Eesti toetab Ukraina pingutusi tugeva küberkaitse loomisel. NATO Küberkaitsekoostöö Keskusega liitumine võib tõhustada oskusteabe vahetamist Ukraina ning keskuse vahel ja juurutada riigis ka demokraatlikku küberjuhtimist.

Juhtkomitee on NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse peamine juhtimis-, järelevalve- ja otsuste organ, mis võtab vastu otsuseid haldust, poliitikat ja toimimist puudutavates küsimustes. Samuti kinnitab ja kontrollib komitee ka keskuse eelarve täitmist, arengukava, tööprogrammi ja kalendriaasta tegevusi.

Tallinnas alates 2008. aastat tegutsev NATO Küberkaitsekoostöö Keskus kuulub NATO akrediteeritud tippkeskuste võrgustikku. Keskuse töötajad ja rahastus pärinevad sponsorriikidest. NATO CCDCOE ei ole NATO väejuhatuse struktuuri kuuluv operatiivüksus.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee