Sa oled siin

Igor Schvede asub koordineerima kaitseplaanide koostamist ja rakendamist

2. Oktoober 2021 - 9:56

Sel nädalal alustas kaitseministeeriumi nõunikuna tööd Igor Schvede, kelle ülesandeks saab tõhustada valitsemisala laiapindsete kaitseplaanide koostamist ja rakendamist vastavalt kaitsepoliitilistele eesmärkidele.

„Igor Schvede värske kogemus Eesti esindajana NATO ja Euroopa Liidu juures on hindamatu väärtusega. Ta on ennast selle töö juures näidanud terava ja teotahtelise inimesena, kes saab suurepäraselt aru nii erinevate riikide julgeolekupoliitilistest kui ka sõjalistest eesmärkidest,“ ütles kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm, kelle sõnul on Schvede sõjalise planeerimise kogemus kaitseväest ja rahvusvahelise koostöö kogemus vajalik riigikaitseliste eesmärkide elluviimiseks.

Schvede asub juhtima töörühma, mille ülesanneteks on muuhulgas kaitsevaldkonna ja riigiüleste plaanide analüüsimine ning nendest tulenevate ettepanekute esitamine NATO ja liitlaste plaanide kohta.

„Asun koordineerima sõjaliste ning kaitsepoliitiliste eesmärkide saavutamist kaitseministeeriumi valitsemisalas ja tahan selleks parimal viisil kasutada oma aastate jooksul kaitseväes omandatud oskusi ning Brüsselis saadud kogemusi,“ lisas Igor Schvede.

Kontradmiral Igor Schvede oli 2016. aastast Eesti sõjaline esindaja Euroopa Liidu ja NATO juures. Aastatel 2013–2016 teenis ta kaitseväe peastaabi ülemana ja 2007–2012 mereväe ülemana. Vabariigi President on Schvedet tunnustanud Kotkaristi IV klassi teenetemärgiga.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee