Sa oled siin

Kaitseministeerium asub tunnustama riigikaitsjaid toetavaid ettevõtteid ja organisatsioone

17. Mai 2023 - 6:52
Kaitseministeerium asub tunnustama riigikaitsjaid toetavaid ettevõtteid ja organisatsioone
Kaitseministeerium asub tunnustama riigikaitsjaid toetavaid ettevõtteid ja organisatsioone

Kaitseministeerium asub alates sellest aastat „Riigikaitsjate toetaja“ märgiga tunnustama ettevõtteid ja organisatsioone, kes annavad silmapaistva panuse riigikaitsesse ja toetavad reservväelaste osalemist õppekogunemistel. Tunnustust väärivaid ettevõtteid ja organisatsioone on võimalik esitada kuni 4. juunini.

Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul ei ole võimalik üle tähtsustada seda rolli, mis on ettevõtetel ja tööandjatel Eesti riigikaitses, sest nende toetus mõjutab olulisel määral reservväelaste valmidust osaleda õppekogunemistel. „Uuringud näitavad, et tööandjate toetus ja sissetulekute säilimine on põhilised faktorid, mis mõjutavad reservväelaste valmidust õppekogunemistel osaleda. Üle poole ettevõtete on täna valmis seda tegema ning neist silmapaistvamaid soovime uue tunnustusega esile tõsta,“ lisas Pevkur.

Eesti riigikaitse ja turvalisus sõltub terve ühiskonna panusest ning ettevõtetel ja tööandjatel on selles oluline roll võimaldades reservväelastel reservõppekogunemistel osaleda või toetades neid muudel viisidel.

„Meie jaoks on tähtis, et riigikaitsjate kogukond ehk reservväelased, tegevväelased, kaitseliitlased, ajateenijad ja veteranid, aga ka laiem osa ühiskonnast saaksid ise välja tuua, millised ettevõtted või organisatsioonid nende hinnangul väärivad tunnustamist,“ märkis Pevkur.

„Riigikaitsjate toetaja“ märk on mõeldud ettevõtetele, asutustele ja teistele organisatsioonidele, kes toetavad riigikaitsjaid säilitades nende sissetuleku õppekogunemiste vältel või toetades riigikaitsjaid muudel viisidel nagu näiteks pakkudes erinevaid soodustusi, toetades veterane või väärtustades reservväelaste oskusi tööturul.

Pidulik tunnustamine Vabariigi president Alar Karise, kaitseminister Hanno Pevkuri, kaitseväe juhataja kindral Martin Heremi ja Kaitseliidu ülema brigaadikindral Riho Ühtegi osavõtul leiab aset võidupüha eel 19. juunil Eesti Sõjamuuseumis. „Riigikaitsjate toetaja“ märgile on võimalik 4. juunini kandidaate esitada kaitseministeeriumi kodulehel tuues välja, kuidas ettevõte või organisatsioon riigikaitsjaid toetab.

Kandidaate on võimalik esitada https://kaitseministeerium.ee/et/riigikaitsjatetoetaja

Lisainfo: [email protected]