Sa oled siin

Kaitseministeerium viis koostöös riigikaitsekomisjoniga läbi kaitsevalmiduse õppuse

8. Juuni 2021 - 17:31
Kaitseministeerium viis koostöös riigikaitsekomisjoniga läbi kaitsevalmiduse õppuse
Kaitseministeerium viis koostöös riigikaitsekomisjoniga läbi kaitsevalmiduse õppuse

Täna toimus kaitseministeeriumis õppus, mille käigus harjutati koostöös Riigikogu riigikaitsekomisjoniga kõrgendatud kaitsevalmiduse kehtestamisega seotud otsustusprotsesse. Kaitseministeerium korraldab õppuseid regulaarselt, seekord kaasati harjutusse riigikaitsekomisjoni liikmed.

"Riigikaitsekomisjoni endise liikmena tean, kui oluline on ka riigikogu liikmetega teatud strateegilisi olukordi läbi harjutada. Otsustusvalmidus on oluline osa meie kaitsevalmidusest," ütles kaitseminister Kalle Laanet.

"Õppus oli riigikaitsekomisjoni liikmetele äärmiselt vajalik ja väga hästi ettevalmistatud. Sellised õppused peaksid muutuma iga-aastasteks," märkis riigikaitsekomisjoni esimees Enn Eesmaa.

Riigikaitseseaduses sätestatud kõrgendatud kaitsevalmiduse korraldamist juhib peaminister, otsuse selle olukorra kehtestamiseks võtab vastu Vabariigi Valitsus ning esitab selle heakskiitmiseks riigikogule. Otsuse tõsta riiklik valmisolek üldisest kaitsevalmidusest kõrgendatud kaitsevalmiduseks võtab vastu valitsus riigi julgeolekut ohustava olukorra puhul ning nende otsuste aluseks on ohuhinnangud.

Valitsus võib kõrgendatud kaitsevalmiduse ajal kehtestada piiranguid ühiskonnaelu korralduses selleks, et tagada riigikaitseülesannete täitmine ning kindlustada riigi toimimine. Kaitsevalmiduse kõrgendamine annab võimaluse kaitseväe lahingvalmiduse tõstmiseks.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee