Sa oled siin

Kaitseminister Hanno Pevkuri Eesti Vabariigi aastapäeva tervitus

24. Veebruar 2024 - 9:44
Kaitseminister Hanno Pevkur
Kaitseminister Hanno Pevkur
Armsad eestimaalased!
 
Head kaitseväelased, kaitseliitlased, ajateenijad ja reservväelased, kodus ning välisoperatsioonidel!
 
Kaks aastat tagasi maailm muutus – Eesti iseseisvuspäeval, 24. veebruaril alustas Venemaa täiemahulist sõda Ukraina vastu. Sellest päevast alates oleme me muutnud põhimõtteliselt oma hoiakut riigikaitsesse. Oleme kahe aastaga investeerinud iseseisva kaitsevõime tugevdamisesse märkimsväärselt rohkem, kui seni ja seetõttu on Eestist saanud oluliselt turvalisem riik.
 
Pingutame päevast päeva selle nimel, et meie riik oleks kaitstud. Meie kaitse-eelarve ületab sel aastal esimest korda 3% majanduse kogutoodangust ja meie eesmärk on igast eurost pigistada välja maksimaalselt kaitsevõimet.
 
See on eelduseks, et saaksime koos liitlastega tagada meie ühist julgeolekut. Aga nagu legendi järgi ei saa kunagi valmis Tallinna linn, et Ülemiste vanake ei saaks seda üle ujutada, ei saa kunagi valmis ka meie riigikaitse. Me ehitame seda edasi. Meil on teadmised ja oskused, et tagada vabaduse püsimine ka oma lastele ning järgnevatele põlvkondadele. Me peame seda tegema rahvana koosmeeles ja heas koostöös, sest meid, eestlasi, on liiga vähe, et võiksime endale lubada üksteisega tülitsemist. Ärgem unustagem – on vaid üks Eestimaa, kus räägitakse eesti keelt ja kus on au sees Eesti kultuur. Ja seda tuleb meil kaitsta. Hoiame kokku!
 
Head Eesti Vabariigi aastapäeva, armsad eestlased!
 
Ilusat sünnipäeva, Eestimaa!
 
Hanno Pevkur
kaitseminister