Sa oled siin

Kaitseminister Hanso soovib laiendada kaitsekoostööd Ukrainaga

26. August 2016 - 13:25

Kaitseminister Hannes Hanso kohtus täna Ukraina kaitseminister armeekindral Stepan Poltorakiga ja kavandas edasist kaitsekoostööd ning osales Ukraina iseseisvuse 25. aastapäeva tähistamisel Kiievis.

„,Ukraina on Eesti jaoks nii välis-kui ka julgeolekupoliitiliselt oluline riik. Oleme kaitsealast koostööd viimastel aastatel jõudsalt edasi arendanud “ ütles kaitseminister Hanso. „Aeg on küps viia kaitselane koostöö järgmisele tasemele.“

Kaitseminister Hanso esitas armeekindral Poltorakile ametliku küllakutse ja kutsus ukrainlasi osalema õppustel Eestis. Minister Hanso kõneles võimalusest viia eriväelaste väljaõppekoostöö järgmisele tasemele, arendada kaitseväe meedikute koostööd ning otsida võimalusi küberkaitse alaseks koostööks.

Hanso sõnul on kaitsealane koostöö Ukrainaga Eestile kasulik, sest Eesti saab jagada oma teadmisi ja kogemusi ning õppida kogemustest, mida Ukraina saab iga päev lahingutegevuses.

Minister Poltorak andis ülevaate julgeolekuolukorrast Donbassis ja Krimmis, mis on jätkuvalt pingeline ning mida Putini režiim üritab järjekindlalt veel enam pingestada. Poltoraki sõnul on okupeeritud Krimmist saanud rohkem kui 60 000 Vene sõjaväelasega militariseeritud piirkond. Poltoraki sõnul provotseerib Venemaa nii Krimmi piirkonnas kui ka Donetski oblastis, kasutades Ukraina vormiriietust ja tulistades ise raskerelvadest separatistide kontrolli all olevaid asulaid selleks, et süüdistada Ukrainat sõjakuritegudes. 

Kaitseminister Hanso vaatas Ukraina sõjaväeparaadi Kiievi peaväljakul Maidanil ning asetas lilled Maidani meelevaldustes hukkunute, Taevase Sotnja mälestusmärgile.

Eesti ja Ukraina sõjaline koostöö paari viimase aasta jooksul kasvanud, Eesti on Ukrainat järjekindlalt toetanud. Eesti eriväelased õpetavad Ukrainas koos Ameerika Ühendriikide eriväelastega välja Ukraina eriväelasi, kes osalevad lahingutegevuses terroritõrje operatsioonil Donetski ja Luhanski oblastites. Seli tervisekeskus on pakkunud taastusravi lahingutegevuses vigastada saanud võitlejatele. Praegu on Selis taastusravil viis ukrainlast.

Eesti on välja õpetanud Ukraina kaitseväe meedikuid ning vabatahtlikud hoiavad käigus kampaaniat Ukraina vabatahtlikele meditsiinivarustuse hankimiseks ja väljaõppe korraldmiseks. Eesti pioneerid on osalenud õppustel Ukrainas ja Eesti on ostnud Ukrainast pioneeripataljonile sillamasinad.

Veel uudiseid samal teemal

12.06.2019|Kaitseministeerium

Õppused Läänemerel näitavad liitlaste pühendumust

Liitlased viivad sel suvel Läänemerel läbi suuremahulised õppused, Ameerika Ühendriikide juhtimisel iga-aastase Balti regiooni rahvusvahelise õppuse BALTOPS ning Ühendkuningriigi eestvedamisel siirmisõppuse Baltic Protector.

31.05.2019|Kaitseministeerium

Kaitseinvesteeringute keskuse järgmine direktor on Kusti Salm

Kaitseminister Jüri Luik nimetas Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse järgmiseks direktoriks ministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna juhataja Kusti Salmi.

Kusti Salm asub ametisse 23. juulil, mil lõpeb praeguse direktori kolonel Rauno Sirgi kolmeaastane ametiaeg. Kolonel Sirk jätkab rotatsiooni korras teenistust kaitseväes.