Sa oled siin

Kaitseminister Kalle Laanet kohtus Prantsuse Senati välis-, kaitse- ja relvajõudude komisjoni presidendi Christian Cambon’iga

14. Juuni 2021 - 17:01
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus täna Prantsuse Senati välis-, kaitse- ja relvajõudude komisjoni presidendi Christian Cambon’i ja Prantsuse suursaadikuga Eestis Éric Lamouroux'iga.
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus täna Prantsuse Senati välis-, kaitse- ja relvajõudude komisjoni presidendi Christian Cambon’i ja Prantsuse suursaadikuga Eestis Éric Lamouroux'iga.

Kaitseminister Kalle Laanet kohtus täna Eestis visiidil oleva Prantsuse Senati välis-, kaitse- ja relvajõudude komisjoni presidendi Christian Cambon´iga. Kohtumisel arutati kahe riigi kaitsealast koostööd prantslaste juhitud operatsioonidel Barkhane ja Takuba Aafrikas Saheli piirkonnas. Lisaks käsitleti koostööd NATO eFP raames ning suhteid Venemaaga.

Laanet ja Cambon tõdesid, et Eesti ja Prantsusmaa vaheline kaitse- ja julgeolekualane koostöö on viimastel aastatel märkimisväärselt tihenenud ning on väga heas seisus.

„Eesti hindab väga Prantsusmaa panustamist NATO lahingugruppi ja Balti õhuturbemissiooni ning nende otsust tulla oma üksusega tänavu märtsis Eestisse varasema 8 kuu asemel terveks aastaks. Tihe kaitsekoostöö on oluline ning eFP on meie jaoks väga kõrgelt hinnatud heidutusvahend Venemaa vastu,“ sõnas kaitseminister.

Eile külastas Christian Cambon Tapa sõjaväelinnakus tegutseva NATO lahingugrupi Prantsuse kontingenti.

Prantsusmaa on panustanud Ühendkuningriigi juhitavasse NATO eFP lahingugruppi Eestis alates 2017. aastast. Käesoleva aasta märtsis tuli Prantsusmaa kaitseväe kompanii eFP raames Eestisse juba kolmandat korda ja varasema 8 kuu asemel teenitakse Eestisse terve aasta. Suurem osa Prantsuse kontingendist on pärit 12. kürassiiride rügemendist ja Tšaadi marsirügemendist, lisaks teistest Prantsusmaa maaväe suurtükiväe, pioneeri- ja logistikaüksustest. Muuhulgas panustatakse 12 Leclerc tankiga ja 8 jalaväe lahingmasinaga VBCI.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee