Sa oled siin

Kaitseminister Kalle Laaneti jõulutervitus

23. Detsember 2021 - 15:30

Kallis Eesti rahvas!

Jõulud on rahu aeg, kuid ka mõtete ja hinge korrastamise aeg. Viimased kaks aastat on olnud kõigile rasked. Keegi ei tea, kui kaua me peame nähtamatute ja ohtlike kurikaeltega võitlema. Meid aitab üksnes inimestes peituv jõud ning tahe ennast ja teisi kaitsta ja loomulikult abistada.

Nautige jõule oma pere ja lähedaste keskel. Varuge jõudu ja kannatust. Küllap olukord läheb paremaks, loodetavasti varem kui hiljem.

Armsad kaitseväelased, kaitseliitlased ja kõik teised riigikaitsesse panustajad kodus ja võõrsil!

Tänan teid südamest teie tohutute jõupingutuste eest, tänu millele Eesti on täna kaitstud  paremini kui kunagi varem ning on tõsiselt võetav julgeolekupartner. Lõppev aasta on näidanud Eesti kodanike tugevat kaitsetahet ja koostegutsemise valmidust.

Julgeolekuolukord halveneb silmnähtavalt. Idanaaber võib jõudu kasutada Ukraina ja teiste riikide vastu. Meie kaitseväelased on Poola idapiiril toetamas meie liitlast. Me oleme solidaarsed. Lisaõppekogunemine Okas ning üldine reservväelaste kaasamine näitas, et me oleme valmis ennast ja oma liitlasi kaitsma. Tuleval aastal muutub kaitsevägi ja Kaitseliit veel tugevamaks. Vastase heidutamine võimaldab meil oma igapäevast elu rahus elada.

Kallid riigikaitsjad

Rahulikke pühi kodumaal, Poolas, Malis ja mujal maailmas! Aitäh teile!