Sa oled siin

Kaitseminister Laanet: Eesti ja Prantsusmaa kinnitasid jätkuvalt tugevat kaitsekoostööd

2. Detsember 2021 - 8:40
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus Pariisis Prantsusmaa kaitseministri Florence Parly'ga.
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus Pariisis Prantsusmaa kaitseministri Florence Parly'ga.

Kaitseminister Kalle Laanet kohtus Pariisis Prantsusmaa kaitseministri Florence Parly'ga. Kohtumise põhiteemad olid julgeolekuolukord Malis ja Vene vägede jätkuv koondumine Ukraina piiride lähistel. Samuti arutasid kaitseministrid Euroopa Liidu strateegilist kompassi ja kahe riigi vahelisi uusi koostööinitsiatiive.

Kaitseministrid tõdesid, et olukord Ukraina piiridel on murettekitav ja ohustab Euroopa julgeolekut. Arutati võimalikke NATO heidutusmeetmeid alliansi idatiival, sealhulgas kahepoolset koostööd Eesti ja Prantsusmaa vahel.

“Lääne sammud agressiivse Venemaa käitumise heidutamisel ei saa piirduda telefonikõnedega, vaid peavad sisaldama konkreetseid tegevusi,” ütles kaitseminister Kalle Laanet.

Nõustuti, et Venemaa käitumine on väljakutseks nii Euroopas kui Aafrikas. Arutati olukorda Malis, kus Eesti väed panustavad Prantsusmaa juhitud koalitsiooni raames. Mali olukorrast kõneldes leiti, et Venemaa Föderatsiooni eesmärk on regioonis mõjuvõimu kasvatamine ja Euroopa ühtsuse murendamine. Lepiti kokku, et mõlemal teemal jätkatakse tihedat suhtlemist ja koordineeritakse tegevusi.

Eesti panustab Malis kolmel operatsioonil – Prantsusmaa juhitud operatsioonil Barkhane ja selle erioperatsioonide sihtüksuses Takuba, ÜRO missioonil MINUSMA ning Euroopa Liidu väljaõppemissioonil EUTM Mali.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/kaitseministeerium_mod_estonia/albums/72157719028962348

Lisainfo: [email protected]