Sa oled siin

Kaitseminister Laanet: Eesti kaitsekulutused on ja jäävad üle 2% SKP-st

28. Aprill 2021 - 11:04
Kalle Laanet. Foto: Riigikantselei
Kalle Laanet. Foto: Riigikantselei

Kaitseminister Kalle Laanet kinnitab, et Eesti jääb nüüd ja edaspidi täitma oma kohustust NATO ees, et Eesti kaitsekulutused on riigieelarves vähemalt kaks protsenti SKP-st. "Taunin ühemõtteliselt hirmutavaid valejutte kaitsekulude vähendamisest ja NATO kohtustuste mittetäitmisest. Need kahjustavad Eesti mainet ja on vastutustundetud. Neljapäeval valitsuses kinnitatava riigi uue eelarvestrateegia kohaselt kaitsekulutused suurenevad," ütles Laanet.

“Igasugused pahatahtlikud spekulatsioonid ja väited, nagu see koalitsioon vähendaks kaitsekulutusi või veelgi enam, on otsustanud loobuda NATO ees võetud kohustusest eraldada riigikaitsele vähemalt kaks protsenti rahvuslikust koguproduktist, on absoluutselt valed ja vastutustundetud,” ütles kaitseminiter Kalle Laanet.

“Ma kinnitan – Eesti jääb nüüd ja edaspidi täitma oma kohustust NATO ees, et meie kaitsekulutused on riigieelarves vähemalt kaks protsenti SKP-st. Sellele lisandub kaitseinvesteeringute programm, samuti liitlaste vastuvõtu kohustused,” toonitas Laanet.

“Kõik sellised avaldused, mis on mõeldud sisepoliitiliste pingete üles kruvimiseks kaitsevaldkonnas, kahjustavad Eesti mainet rahvusvaheliselt ja meie liitlaste ees,” märkis Laanet. "Selline teguviis on lubamatu ja vastutustundetu."

Laaneti sõnul saab kaitsevaldkond homme valitsuse kinnitatava uue riigieelarvestrateegia järgi igal aastal rohkem raha kui käesoleval aastal. Laanet märgib, et järgmisel aastal on isegi protsent SKP-st veel kõrgem kui sel aastal.