Sa oled siin

Kaitseminister Laanet: Ühendkuningriigi panus Eesti julgeolekusse on erakordne

11. November 2021 - 12:13
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus eile Ühendkuningriigi relvajõudude ministri James Heappey’ga, kellega arutati Eesti ja Ühendkuningriigi sõjalist koostööd.
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus eile Ühendkuningriigi relvajõudude ministri James Heappey’ga, kellega arutati Eesti ja Ühendkuningriigi sõjalist koostööd.

Kaitseminister Kalle Laanet kohtus eile Ühendkuningriigi relvajõudude ministri James Heappey’ga, kellega arutati Eesti ja Ühendkuningriigi sõjalist koostööd NATO eFP (Enhanced Forward Presence) ja Balti õhuturbemissiooni (BAP) raames, aga ka julgeolekuolukorda Poola, Leedu ja Valgevene piiridel ning Venemaa Föderatsiooni käitumist, mis on agressiivne ning destabiliseeriv nii enda lähinaabruses kui ka kaugemal.

„Eesti ja Ühendkuningriigi kahepoolne kaitsealane koostöö on väga sisukas ja mitmekülgne. Ühendkuningriigi panus Balti regiooni julgeoleku tagamisse ja nende juhtroll eFP-s on olnud erakordne. Lisaks tegutseme koos brittidega mitmetes teistes koostööformaatides, näiteks Ühendekspeditsiooniväe ja Põhjala Grupi raames,“ lausus kaitseminister Kalle Laanet, kelle sõnul on arvestades pingete eskaleerumist meie piirkonnas oluline nii liitlaste kohalolek kui ka ühtsus.

Laaneti hinnangul saab kahepoolne koostöö uut hoogu juurde seoses oktoobris sõlmitud NATO innovatsioonifondi kavatsuskokkuleppe innovatsioonikiirendiga DIANA (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic). DIANA eesmärk on siduda NATO liikmesriikide teadus- ja arenduskeskused ja toetada tehnoloogilist arengut. Ühispakkumine Ühendkuningriigiga suurendab võimalusi DIANA raames väljapakutud ideid ellu viia ning kaitsekoostööd edendada.

Lisaks kohtumisele kaitseministriga esines James Heappey sõnavõtuga Tallinnas toimunud ABCD konverentsil ja külastas Tapal baseeruvat NATO lahingugruppi.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee