Sa oled siin

Kaitseminister Laanet väisas õppust Kevadtorm

26. Mai 2021 - 9:05
Kaitseminister Laanet väisas õppust Kevadtorm. Foto: Kaitsevägi
Kaitseminister Laanet väisas õppust Kevadtorm. Foto: Kaitsevägi
Kaitseminister Kalle Laanet kohtus eile keskpolügoonil õppusel Kevadtorm osalevate kaitseväelaste ning liitlassõduritega, et saada ülevaade selleaastasest ajateenistujate küpsustestist ehk Kevadtormist.
 
Kaitseminister Laanet märkis, et hoolimata õppuse muutunud formaadist midagi kriitilist tegemata ei jää – Kevadtormi põhieesmärk on anda hinnang väljaõppetsüklit lõpetavatele üksustele ning seda on võimalik tehakse ka sellel aastal. “Õppuste läbiviimine on heidutuse tähtis osa ning näitab võimalikule agressorile, et me panustame ka keerulises olukorras väljaõppesse,” ütles Laanet.
 
Kaitseväejuhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel tegi Laanetile ülevaate selleaastase Kevadtormi sisust ning maastikul saatis Laanetit Kevadtormi planeerija kolonelleitnant Roosnurm.
 
“Kevadtorm on koostöö ülim näide, kus kohtuvad ajateenijad, tegev- ja reservväelased ning liitlased, et kaitsta Eesti riiki,” ütles Laanet.
 
Laanet kohtus õppusel ka liitlasüksustega, kes annavad õppusele tuntava strateegilise mõõtme – varasemast suurem on sel aastal liitlaste tankide osalus, eelmiste aastatega samaväärselt võtavad õppusest osa ründe-, luure- ja transpordihelikopterid, esmakordselt osalevad õppusel viienda põlvkonna hävitajad F-35, ning viiakse läbi UK maa-õhk tüüpi rakettide Hellfire laskmised, traditsiooniliselt osaleb Kevadtormil Poola rannikukaitseüksus.
 
Lisaks kohtus Laanet 1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Vahur Karusega, 22. jalaväepataljoni ülema kolonelleitnant Tõnis Vauga ja 2. jalaväebrigaadi ülema kolonel Tarmo Metsaga.