Sa oled siin

Kaitseminister Luik kohtus Portugali kaitseministriga

29. September 2020 - 18:37
Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Portugali kaitseminister João Gomes Cravinhoga.
Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Portugali kaitseminister João Gomes Cravinhoga.

Kaitseminister Jüri Luik kohtus täna Portugali kaitseminister João Gomes Cravinhoga, kes viibib Eestis kahepoolsel visiidil ja osaleb ka ABCD julgeolekukonverentsil. Kaitseministrid arutasid NATO ja Euroopa Liidu kaitsepoliitikaga seonduvaid küsimusi ning alliansi ida ja lõuna suunalt tulenevaid julgeolekuohte.

„Vaatamata sellele, et geograafiliselt on Portugal ja Eesti üksteisest kõige kaugemal asuvad NATO liitlased Euroopas, on väga oluline, et alliansi liikmetena mõistame ühiseid  julgeolekuohte väga sarnaselt,“ lausus Luik kohtumisel.

Kohtumisel tõdeti, et ohud Venemaa suunalt ei puuduta ainult Balti riike, vaid tervet allianssi ning tema naabrust ning seda ka küber- ja hübriidrünnakutega valimissüsteemidele ja kodanike, ühiskonna ning inforuumi vastu.  Samuti arutati ka julgeolekuolukorda mitmetes Aafrika riikides, sealhulgas Malis, Mosambiigis ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Kohtumisel tänas Luik Portugali kaitseministrit panuse eest Balti õhuturbemissioonis ning kutsus Portugali osalema Balti õhuturbemissioonil Ämari lennubaasist.

Portugal on varem osalenud Balti õhuturbemissioonil neli korda Leedus asuvast Šiauliai lennubaasist ning Leedus panustanud Balti riikide ja alliansi kaitsevõime tugevdamiseks motoriseeritud jalaväe kompaniiga 2018. aastal.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee