Sa oled siin

Kaitseminister Pevkur Singapuris: Ukraina sõda mõjutab otseselt ka Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna julgeolekut

1. Juuni 2024 - 12:09

Kaitseminister Hanno Pevkur osales eile ja täna kõrgetasemelisel Shangri La Dialoogil, mille käigus kohtus ka Singapuri kaitseministri Ng Eng Hen’i ja välisministri Vivian Balakrishnan’iga.

Kohtumistel rõhutas Pevkur Ukraina sõja mõju Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnale. “Ukraina sõda mõjutab otseselt teravilja ja toiduõli hinda ning kättesaadavust, mis on otsese mõjuga siinsele piirkonnale,” märkis Pevkur ning lisas, et Ukraina sõda mõjutab selgelt ka piirkonna julgeolekukeskkonda. “Iga suurem sõda või konflikt mõjutab otseselt ka teisi maailma piirkondasid ja Eesti jaoks on oluline, et nii Singapuril kui teistel piirkonna riikidel oleks meiega sarnane arusaamine miks rahvusvaheliselt kokkulepitud reeglitest kinnipidamine on oluline eelkõige väikeriikidele,” ütles Pevkur kohtumistel.

Pevkur esines lisaks kahepoolsetele kohtumistele ka kahes konverentsi ümarlauas, mis keskendusid väikeriikide väljakutsetele julgeoleku tagamisel. Nendel aruteludel rõhutas Eesti kaitseminister liitlaste olulisust. “Eesti võttis pärast taasiseseisvumist selge hoiaku, et ei iial enam üksi. Oleme läbi viimaste kümnendite järjepidevalt töötanud tugevate liitlassuhete nimel, mis aitavad tagada Eesti vabaduse püsimist ning inimeste turvalisust,” ütles Pevkur.

Konverentsi äärealal vestles minister Pevkur ka USA kaitseminister Lloyd Austini, Jaapani kaitseminister Minoru Kihara, Saksamaa ase-välisminister Tobias Lindneri ja Singapuri eelmise peaministri ning praeguse kabineti vanem-ministri Lee Hsien Loong’iga. Samuti külastas minister Singapuri suurimat kaitsetööstusettevõtet ST Engineering, kes toodab Eestile koostöös Iisraeli ettevõttega IAI laevatõrjerakette Blue Spear 5G.

Shangri La Dialoog on Aasia ning Vaikse ookeani piirkonna suurim ning olulisim julgeolekukonverents, mis toimus sel aastal 21. korda.

Lisainfo: [email protected]

Pildid: Kaitseminister Pevkur Shangri-La Dialoogil (01.06.2024) | Flickr