Sa oled siin

Kaitseminister tänas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid

11. Juuni 2021 - 16:54
Kaitseminister tänas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid
Kaitseminister tänas riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid

Kaitseminister Kalle Laanet andis täna Eesti Sõjamuuseumi õuel toimunud tseremoonial üle teenetemärgid riigikaitsesse erakordselt panustanud inimestele.

Kaitseminister Laaneti sõnul on Eesti riigikaitse arenenud viimase veerandsajandi jooksul tormilise kiirusega. „Riigikaitse eduloo taga seisavad tuhanded kaitseväelased, kaitseliitlased, reservistid, ametnikud ja spetsialistid ning koostööpartnerid avalikust ja erasektorist, sealhulgas muidugi teie, siinviibijad, kelle jõupingutusi ja pühendumust ei ole võimalik alahinnata,“ rõhutas ta.

Ta märkis, et Covid-19 pandeemia raskendas mõnevõrra, kuid ei peatanud sugugi kaitseministeeriumi valitsemisala tööd. Eelmisel kevadel Saaremaale appi saadetud tipptasemel välihaiglaga seoses pälvis Kaitseministeeriumi II klassi teeneteristi kolonelleitnant Ahti Varblane. Kuldrinnamärgi pälvis Airi Tooming ning hõberinnamärgi Sälli Hinrikus silmapaistva panuse eest COVID-19 kriisi lahendamisse ning evakuatsioonivaldkonna arendamisse.

„Kriisiolukord näitas meile, kuivõrd hindamatu väärtusega võivad olla võimed, mille loomine ja arendamine on igapäevaselt nähtamatu, kuid annavad siiski tugeva kindlustunde, et kriitilistel hetkedel on need kogu ühiskonna jaoks päriselt olemas,“ ütles ta.

III klassi teeneteristi osaliseks said Guido Pääsuke, Gerli Morell ja Inga Urke, kes andsid suure panuse õigusloomesse, kaitseväeteenistuse valdkonda ja finantsarvestusse.

Laaneti sõnul on erilise tähelepanu väärilised ka diplomaadid, ajakirjanikud, kohalike omavalitsuste töötajad, liitlasriikide ohvitserid ja eksperdid ning muud koostööpartnereid.

II klassi teeneteristi pälvi kolonel Bert Van Opstal järjekindla väikeriikide huvide kaitsmise eest Euroopa kaitsetööstuse arendamise programmi asutamisel. Kuldrinnamärgi osaliseks sai ajakirjanik Epp Ehand pikaajalise ja pühendunud töö eest Eestile oluliste NATO ja Euroopa Liidu kaitseteemade kajastamisel.

Kuldrinnamärgi said Ivar Janson ja Kaur Kittus Euroopa Liidu mehitamata maismaasüsteemide arendusprojekti eduka professionaalse koordineerimise eest.

Teenetemärkide ning tänukirjadega tunnustati inimesi eeskujuliku töö eest veel järgmistes valdkondades: kaitseplaneerimine, kaitsetööstuse ja liitlastega kaitsekoostöö edasi viimine, osalemine rahvusvahelistes rahuoperatsioonides, võimeloome, infotehnoloogia, kriisiohje, riigikaitseõpetuse ja taristu arendamine.

Vaata täisnimekirja siit.

Fotod