Sa oled siin

Kaitseminister tunnustab riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid

2. Detsember 2021 - 15:57

Kaitseministeeriumi teeneteristide, rinnamärkide, tänukirjade ja hinnaliste kingitustega tunnustab kaitseminister silmapaistva tööga Eesti riigikaitsesse panustajaid ning kaitsevaldkonna arendajaid.

Kaitseministri käskkirjaga saavad

KAITSEMINISTEERIUMI II KLASSI TEENETERISTI

  • Jānis Karlsbergs
    Silmapaistva ja pikaajalise pühendunud panuse eest Eesti ja Läti kaitsekoostöö edendamisse ning Balti riikide julgeolekusse.
  • Jukka Juusti
    Pikaajalise ja professionaalse panuse eest Eesti-Soome kahepoolse kaitsekoostöö arendamisel.

 

KAITSEMINISTEERIUMI III KLASSI TEENETERISTI

  • Timothy J. Pendolino
    Pikaajalise, pühendunud ja tulemusliku panustamise eest Eesti ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostöösse ja selle õigusliku raamistiku järjepidevasse arendamisse.
  • Eve Vungo
    Silmapaistva panuse eest Eesti kaitsealase rahvusvahelise koostöö juhtimisel ja Kaitseministeeriumi valitsemisala teenistujate järelkasvu arendamisel.
  • Kadri Peeters
    Silmapaistva panuse eest Eesti ja Ameerika Ühendriikide kaitsekoostöö edendamissel Eesti kaitsenõunikuna Ameerika Ühendriikides.
  • staabiveebel Peeter Land
    Laiapindse riigikaitse arendamise ning olulise panuse eest Kaitseliidu organisatsioonikultuuri arengusse.
  • kolonelleitnant Targo Lusti
    Silmapaistva panuse eest COVID-19 viiruse leviku tõkestamisel Kaitseministeeriumi valitsemisalas ja tsiviilstruktuuridele vajaliku toetuse tagamisel.
  • Andres Kuusk
    Järjepideva ning sisuka riigikaitse teemade kajastamise eest.
  • Riho Tell
    Oluliste võimearendusprojektide alase nõustamise eest.
  • leitnant Karl Mendelman
    Erakordse ning pühendunud panuse eest Kaitseministeeriumi valitsemisala küberkaitse tagamisel.
  • Grete Toompere
    Pühendunud panuse eest Kaitseministeeriumi valitsemisala kübervaldkonna õigusalaste regulatsioonide väljatöötamisel.
  • Martti Maipuu
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel.
  • kolonel Andrus Merilo
    Silmapaistva sisulise panuse eest Eesti ja NATO kaitselahendi tugevdamisel.
  • kolonelleitnant Margus Kuul
    Silmapaistva panuse eest Eesti sõjalise koostöö arendamisel Ameerika Ühendriikide ja Prantsusmaaga.
  • kindralmajor Indrek Sirel
    Silmapaistva panuse eest Eesti, regionaalse ja NATO kaitselahendi väljatöötamisel.
  • Kristjan Mäe
    Pikaajalise ja väga tulemusliku töö eest NATO kollektiivkaitse tugevdamisel.
  • kolonelleitnant Jaanus Ainsalu
    Märkimisväärse panuse eest ühiskonna kaitsetahte suurendamisel Kaitseliidu kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealikuna.

 

KAITSEMINISTEERIUMI KULDRINNAMÄRGI

  • Karin Kivipõld
    Tulemusliku ja sihtgruppe kaasava kommunikatsioonitöö eest kaitsevaldkonna teemadel.
  • Liina Rüütel
    Kaitseministeeriumi digimeediakanalite ja eriprojektide arenduse ning märkimisväärse jälgijaskonna saavutamise eest.
  • vanemveebel (reservis) Jaanus Lensment
    Tulemusliku ja eduka teenistuse eest operatsiooni Barkhane nähtavuse suurendamisel ja tutvustamisel Eesti meedias.
  • Kerli Veski
    Pikaajalise, väga põhjaliku ja pühendunud koostöö ning arendustegevuse eest rahvusvahelise õiguse valdkonnas.
  • Raul Kell
    Tulemusrikka koostöö eest Kaitseväe teise jalaväebrigaadi autojuhtide koolitamisel.
  • Marek Aljand
    Tulemusliku koostöö eest Kaitseressursside Ametiga laiapindse riigikaitse arendamisel.
  • Indrek Järve
    Kaitseväekohustuslaste registri ja kaitseväeteenistuse veebi arendamise eest.
  • Ramil Lipp
    Suurepäraste töötulemuste eest relvastuse kategooria arendamisel.
  • Riina Krall
    Pikaajalise ja pühendunud töö eest hangete läbiviimisel.
  • Eerika Riks
    Pikaajalise ja pühendunud töö eest hangete- ja ostuvaldkonna arendamisel.
  • Tanel Salumaa
    Pikaajalise ja pühendunud töö eest hangete läbiviimisel.
  • Andrus Freienthal
    Oluliste võimearendusprojektide alase nõustamise eest.
  • kapten Raino-Andre Pius
    Väga olulise panuse eest kaitselennunduse regulatsiooni väljatöötamisel ja kaitselennunduse järelevalve käivitamisel.
  • major Reet Stamm
    Väga olulise panuse eest kaitselennunduse regulatsiooni väljatöötamisel ja kaitselennunduse järelevalve käivitamisel.
  • major Lauri Leet
    Väga olulise panuse eest kaitselennunduse regulatsiooni väljatöötamisel ja kaitselennunduse järelevalve käivitamisel.
  • Silver Tamm
    Pikaajalise ja erakordse panuse eest Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Noored Kotkad arengusse.
  • veebel Toomas Vernik
    Olulise panuse eest riigikaitsesse pikaaegse riigikaitseõpetajana.
  • Raivo Paasma
    Olulise panuse eest riigikaitsesse pikaaegse riigikaitseõpetajana.
  • Timmo Saarestik
    Olulise panuse eest riigikaitsesse pikaaegse riigikaitseõpetajana.
  • Anton Pratkunas
    Olulise panuse eest riigikaitsesse pikaaegse riigikaitseõpetajana.
  • kolonelleitnant Mikk Pukk
    Olulise panuse eest riigikaitsesse pikaaegse riigikaitseõpetajana.
  • kapten Jüri Tõnisma
    Olulise panuse eest riigikaitsesse pikaaegse riigikaitseõpetajana.
  • Siim Sikkut
    Laiapindse küberjulgeoleku toetamise eest.
  • Mehis Hakkaja
    Pikaajalise silmapaistva panuse eest Eesti ja NATO liitlaste küberjulgeolekualaste õppuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel.
  • staabiveebel Janis Kivilo
    Silmapaistva ja pühendunud teenistuse eest kaitseministri käsundusallohvitserina.
  • reamees Valeri Nuust
    Vabadussõja hauatähiste restaureerimise korraldamise eest Eesti riigikaitse järjepidevuse kinnistamiseks.
  • Jaanis Järvet
    Tulemusliku koostöö eest Kaitseressursside Ametiga laiapindse riigikaitse arendamisel.
  • Toomas Linamäe
    Tulemusliku koostöö eest Kaitseressursside Ametiga laiapindse riigikaitse arendamisel.
  • Mati Ustav
    Pikaajalise ja tulemusrikka koostöö eest kaitseministeeriumiga.
  • kapral Norman Luhtjärv
    Tulemusrikka koostöö eest objektikaitse valdkonnas sõjalise riigikaitse elluviimisel ja kaitsevõime tagamisel.
  • kolonelleitnant Martin Kukk
    Olulise panuse eest Eesti ja Saksamaa kaitsekoostöö edendamisel.
  • kolonel Vahur Murulaid
    Olulise panuse eest Eesti ja Ukraina kaitsekoostöösse kaitsealase abi edendamisel ning seeläbi Eesti kaitsevõime tõstmisel.
  • Priit Murmann
    Pikaajalise konstruktiivse koostöö eest riigikaitseliste objektide ehitamisel.
  • Lauri Kitsing
    Pikaajalise konstruktiivse koostöö eest riigikaitseliste objektide ehitamisel.
  • Mati Kanep
    Pikaajalise panuse eest laskespordi arendamisel.
  • Margus Sinimets
    Orissaare Sõjamuuseumi – Saaremaa Sõjavara Muuseumi juhina olulise panuse eest Eesti sõjaajaloo talletamisel.
  • Mart Reino
    Pikaajalise panuse eest Kaitseliidu Hiiumaa malevkonna arendamisel.
  • Jaen Teär
    Pikaaegse panuse eest noorte isamaaliste hoiakute ja kaitsetahte edendamisel.

 

KAITSEMINISTEERIUMI HÕBERINNAMÄRGI

  • Teibi Torm
    Programmi "Tagasi kooli" raames riigikaitse teemaliste e-loengute korraldamise ja ligi 40 000 koolinoore kaasamise eest.
  • Kristi Land
    Pikaajalise pühendunud koostöö eest rahvusvahelise õiguse valdkonnas.
  • Martin Mändveer
    Pikaajalise koostöö eest Kaitseministeeriumi õigusosakonnaga välislepingute väljatöötamisel ja rahvusvahelises koostöös osalemisel.
  • kapral Raino Kärvet
    Tulemusliku koostöö eest objektikaitse valdkonnas sõjalise riigikaitse elluviimisel ja kaitsevõime tagamisel.
  • Toomas Elias
    Tulemusliku koostöö eest objektikaitse valdkonnas sõjalise riigikaitse elluviimisel ja kaitsevõime tagamisel.
  • Anton Tõštšuk
    Tulemusliku koostöö eest objektikaitse valdkonnas sõjalise riigikaitse elluviimisel ja kaitsevõime tagamisel.
  • Ana Laura Kaasik
    Tulemusliku koostöö eest objektikaitse valdkonnas sõjalise riigikaitse elluviimisel ja kaitsevõime tagamisel.
  • Ene Riiberg
    Tulemusliku koostöö eest objektikaitse valdkonnas sõjalise riigikaitse elluviimisel ja kaitsevõime tagamisel.
  • Kalle Ustav
    Tulemusliku koostöö eest objektikaitse valdkonnas sõjalise riigikaitse elluviimisel ja kaitsevõime tagamisel.
  • major Jaanus Tuulik
    Olulise panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitsesse rahvusvaheliste missioonide toetamise valdkonnas.
  • major Anu Mill
    Suure panuse eest Kaitseväes COVID-19 vastase vaktsineerimise korraldamisel ja nakkusohutusalase teadlikkuse tõstmisel.
  • Igor Novitski
    Tulemusliku töö eest Kaitseväele värbamisteenuse osutamisel.
  • Marge Irdoja
    Olulise panuse eest kaitseväekohustuse täitmise toetamise teenuse osutamisel.
  • Rene Ehasalu
    Tulemusliku töö eest Kaitseressursside Ametis õigusvaldkonna arendamisel.
  • major Marek Kütsen
    Tulemusliku koostöö eest riigikaitseliste sundkoormiste planeerimisel ja ettevalmistamisel.
  • Kadri Lutter
    Silmapaistva panuse eest Balti kaitsekoostöö ning Eesti ja Ameerika Ühendriikide vahelise kaitsekoostöö edendamisel.
  • Rain Sirendi
    Olulise panuse eest arenguvestluste infosüsteemi arendamisel ning haldamisel.
  • Priit Kallakas
    Eesti ja Ameerika Ühendriikide Kongressi vahelise kaitsekoostöö tugevdamise eest.
  • Tiina Mahla
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu korrashoiuteenuse valdkonnas.
  • Marko Lessuk
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu korrashoiuteenuse valdkonnas.
  • Airi Arras
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu korrashoiuteenuse valdkonnas.
  • Toomas Soosaar
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu halduse ja arenduse valdkonnas.
  • Siim Pilv
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu halduse ja arenduse valdkonnas.
  • Arko Kidra
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu halduse ja arendamise valdkonnas.
  • Siim Pikkur
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu valdkonnas.
  • Sergei Rõltsev
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu korrashoiuteenuse valdkonnas.
  • Rein Bötcher
    Pikaajalise ja suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu korrashoiuteenuse valdkonnas.
  • Allan Ojarand
    Suurepärase panuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse arendamisel taristu arendamise valdkonnas.
  • Sven Soomets
    Konstruktiivse koostöö eest oluliste võimearendusprojektidega seotud küsimustes.
  • Triin Varek
    Laiapindse riigikaitse arendamisse panustamise eest Kirde-Eestis.
  • Marko Reichardt
    Olulise panuse eest riigikaitsesse aktiivse riigikaitseõpetajana.
  • Kaiko Lippur
    Olulise panuse eest riigikaitsesse aktiivse riigikaitseõpetajana.
  • politseikolonelleitnant Argo Tali
    Olulise panuse eest riigikaitsesse aktiivse riigikaitseõpetajana.
  • Jaanus Raidlo
    Olulise panuse eest riigikaitsesse aktiivse riigikaitseõpetajana.
  • Toomas Kutsar
    Olulise panuse eest riigikaitsesse aktiivse riigikaitseõpetajana.
  • professor Kairi Kasearu
    Ajateenijate kompleksuuringu metodoloogia väljatöötamise ja uuringu pikaajalise juhtimise eest.
  • Kristi Hürri
    Silmapaistva panuse ja pühendumusega tehtud koostöö eest teavituskampaania "Naised vormi" elluviimisel.
  • Susann Kõomägi
    Silmapaistva panuse ja pühendumusega tehtud koostöö eest teavituskampaania "Naised vormi" elluviimisel.
  • Elisa Litvin
    Silmapaistva panuse ja pühendumusega tehtud koostöö eest teavituskampaania "Naised vormi" elluviimisel.
  • leitnant Erle Porroson
    Olulise panuse ja aktiivse pühendumuse eest Eesti riigikaitse arendamisel.
  • Helelyn Tammsaar
    Silmapaistva panuse ja pühendumuse eest innovatsiooniprojekti "Tahan ajateenistusse" arendamisel ja toetamisel.
  • Alar Teras
    Silmapaistva toetuse ja panuse eest elektrooniliste kutsete eelnõu väljatöötamisel ja rakendamisel.
  • Helen Kranich
    Olulise panuse eest elektrooniliste kutsete eelnõu väljatöötamisel.
  • Andres Siplane
    Pikaajalise silmapaistva tegevuse eest sotsiaalvaldkonna arendamisel kaitseministeeriumi valitsemisalas.
  • Laura Jõgisoo
    Erakordse panuse eest Sinilillekampaania "Anname au!" läbiviimisel.
  • Lana Toomvap
    Erakordse panuse eest COVID-19 kriisi lahendamisel ning Naiskodukaitse arendamisel.
  • major (reservis) Olavi Tammemäe
    Vabatahtlikuna pikaaegse ja kohusetundliku panuse eest Kaitseliidu juhtimisse läbi keskjuhatuse töö.
  • Teet Kurs
    Vabatahtlikuna pikaaegse ja kohusetundliku panuse eest Kaitseliidu juhtimisse läbi keskjuhatuse töö.
  • Laura Toodu
    Olulise panuse eest naiste teadlikkuse suurendamisel riigikaitses pakutavatest karjääri- ja eneseteostusvõimalustest.
  • Ingrid Paiste
    Pikaajalise ja erakordse panuse eest Kaitseliidu noorteorganisatsiooni Kodutütred arengusse.
  • Julia Siimberg
    Kaitseministeeriumi ja Kaitseliidu vahel 2017. aastal sõlmitud noorte isamaalise hariduse programmi käivitamise eest.
  • Kaido Kaldma
    Pikaajalise eeskujuliku teenistuse eest Noorte Kotkaste Alutaguse Maleva ja Avinurme rühma juhina.
  • vanemseersant Meelis Loel
    Pikaajalise professionaalse tegevuse eest Eesti Vabariigi riigikaitse hüvanguks.
  • Rene Marthin Parbus
    Olulise panuse eest kaitseministeeriumi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia konsolideerimise projekti elluviimisel.
  • Tiina Vilberg
    Tulemusliku koostöö eest riigikaitseliste objektide projekteerimisel.
  • Kari Lorvi
    Pikaajalise ja efektiivse koostöö eest riigikaitseliste objektide nõrkvoolutööde projekteerimisel ja ehitamisel.
  • Tõnu Kutsar
    Pikaajalise konstruktiivse koostöö eest riigikaitseliste objektide projekteerimisel ja omanikujärelevalve teenuse pakkumisel.
  • Tõnu Püks
    Konstruktiivse koostöö eest riigikaitseliste objektide ehitamisel.
  • Andres Nurja
    Konstruktiivse koostöö eest riigikaitseliste objektide ehitamisel.
  • Toivo Martinson
    Pikaajalise konstruktiivse koostöö eest riigikaitseks oluliste vahendite elukaare tagamisel.
  • Per Renberg
    Tulemusliku koostöö eest tankitõrje võimekuse arendamisel.
  • Leida Kikka
    Olulise panuse eest kaitseväelase individuaalvarustuse arendamisel.
  • Tiina Pille
    Olulise panuse eest kaitseväelase individuaalvarustuse arendamisel.
  • Raul Volke
    Olulise panuse eest kaasaegsete tööohutustoodetega varustamisel.
  • Carolina Leis
    Silmapaistva ja pühendunud panustamise eest Eesti kaitsepoliitika elluviimisel.

 

TÄNUKIRJA

  • Marek Sügis
    Väga hea koostöö ja usaldusväärse teenuse eest Kaitseväe sõidukite remonditeenuse osutamisel.
  • Timo Nyyssönen
    Tulemusliku koostöö eest võimearendusalaste projektide valdkonnas.

 

TÄNUKIRJA JA HINNALISE KINGITUSE

  • Johannes Tõrs
    Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi loomise eest.
  • Meelis Kivi
    Valga sõjamuuseumi arendamise ning noorte kaitsetahte ja isamaalise hariduse edendamise eest.