Sa oled siin

Kaitseminister tunnustab riigikaitse silmapaistvaid edasiviijaid

3. Detsember 2021 - 6:24
Kaitseminister Kalle Laanet tunnustab teenetemärkidega ligi 140 inimest, kes on andnud olulise panuse riigikaitsesse.
Kaitseminister Kalle Laanet tunnustab teenetemärkidega ligi 140 inimest, kes on andnud olulise panuse riigikaitsesse.

Kaitseminister Kalle Laanet tunnustab teenetemärkidega ligi 140 inimest, kes on andnud olulise panuse riigikaitsesse.

„Eesti kaitsevõime alustalaks on inimesed – nii tegevväelased, ajateenijad, reservistid, vabatahtlikud, liitlased, ametnikud ja spetsialistid kui ka koostööpartnerid avalikust ja erasektorist –, kes annavad oma panuse laiapindse riigikaitse arendamisesse,“ lausus kaitseminister Laanet.

„Koostöö meie partnerite ja liitlastega on äärmiselt oluline, et kriitilistel hetkedel õlg-õla kõrval  seistes saaksime tunda üksteise toetust, eriti praegustel heitlikel aegadel,“ märkis Laanet.

Olulise koostöö eest tunnustab minister teiste hulgas kaitseministeeriumi II klassi teeneteristiga Läti kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantslerit Janis Karlsbergs’i, kes on andnud silmapaistva panuse Balti riikide kaitsekoostöö ning Eesti ja Läti kahepoolse kaitsekoostöö arendamisse. Samuti pälvis II klassi teeneteristi Soome kaitseministeeriumi kantsler Jukka Juusti pikaajalise ja professionaalse panuse eest Eesti–Soome kahepoolse kaitsekoostöö arendamisse. Kaitseministeerium tunnustab III klassi teeneteristiga kindralmajor Indrek Sirelit silmapaistva panuse eest Eesti, regionaalse ja NATO kaitselahendi väljatöötamisel.

Teist aastat mõjutab ühiskonda COVID-19 viirus, millega on tulnud aktiivselt tegeleda ka kaitseministeeriumi valitsemisalas, toetades tsiviilstruktuure vaktsineerimisel ning meditsiinivahenditega ja tõstes vaktsineerimisalast teadlikkust. Kaitseministeerium tunnustab kolonelleitnant Targo Lustit III klassi teeneteristiga silmapaistva panuse eest COVID-19 viiruse tõkestamisel kaitseministeeriumi valitsemisalas ja tsiviilstruktuuridele vajaliku toetuse tagamisel. Samuti tunnustab ministeerium hõberinnamärgiga major Anu Milli, kes on andnud suure panuse just vaktsineerimisega seotud teadlikkuse tõstmisele ja selle korraldamisele.

Olulist tähelepanu pälvisid hariduse ja noortega tegelejad, kes on andnud oma panuse riigikaitseõpetajana, noorteorganisatsioonide arendajate ja eestvedajatena ning riigikaitseliste loengute korraldajatena.

„Tunnustan kindlasti erasektorit, kellega koostöös oleme arendanud riigi kaitsevõimet ja -tööstust. Teie tahe ja panus on väärtuslik ning toetab riigi kaitsevalmidust,“ kinnitas Laanet.

Teenetemärkide ning tänukirjadega tunnustati inimesi eeskujuliku töö eest veel järgmistes valdkondades: kaitseplaneerimine, kaitsekoostöö liitlastega, vabatahtlikuna Kaitseliidu tegevustesse panustamine, riigikaitse teemade kajastamine, osalemine rahvusvahelistel operatsioonidel, küberjulgeolek, võimearendus, infotehnoloogia ja taristu arendamine.

Vaata täisnimekirja siit.

Lisainfo: [email protected]