Sa oled siin

Kantsler Salm autasustas missioonimedalitega Tapal teenivaid NATO lahingugrupi Prantsuse sõdureid

18. Veebruar 2022 - 15:52
Kantsler Salm autasustas missioonimedalitega Tapal teenivaid NATO lahingugrupi Prantsuse sõdureid.
Kantsler Salm autasustas missioonimedalitega Tapal teenivaid NATO lahingugrupi Prantsuse sõdureid.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm andis kaitseväe Tapa linnakus üle missioonimedalid NATO lahingugrupi Prantsuse sõduritele ja ohvitseridele, kes on alates läinud aasta septembrist teeninud Ühendkuningriigi juhitavas NATO lahingugrupis. Prantsuse üksus koosneb maaväe 5. tragunirügemendist.

„Järjepidevus NATO lahingugrupi tugevdamisel on võtmetähtsusega praeguses märkimisväärselt halvenenud julgeolekuolukorras, kus Venemaa Föderatsioon ohustab Euroopa demokraatlike riikide rahu ja julgeolekut,“ ütles oma kõnes kantsler Kusti Salm.

„Peame olema valmiduses ja valvsad. Lahingugrupid on heidutuse ja kaitse jaoks hindamatu vahend. Prantsuse, Briti ja Taani üksuste panus Eesti ja ka Läti, Leedu ning Poola kaitsesse, on elutähtis rahu hoidmisel,“ lisas ta.

„See medal on meile tunnustuseks sõjalise pühendumuse eest, olles teeninud koos Eesti ja Briti liitlastega õlg-õla kõrval siin NATO lahingugrupis Eestis,” ütles kolonel Eric Mauger, Eestis viibiva Prantsuse kontingendi ülem. “Me kanname seda medalit uhkusega ja täname Eestit vankumatu partnerluse eest Euroopas ja NATO-s. On au olla osa Eesti riigikaitsest. Teenistus Eestis on andnud meile väga hea võimaluse keskenduda koos tegutsemisele ja usutava heidutuse loomisele,” lisas kolonel Mauger.

Alates 2021. aastast on Prantsuse armee üksused Tapal NATO lahingugrupis teeninud nelja järjestikuse 3-kuulise rotatsiooniga.

NATO lahingugruppide juhtriigid Balti riikides on Ühendkuningriik, Kanada, Saksamaa ja Ameerika Ühendriigid, lahingugrupid loodi Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas 2017. aastal.

Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/61044

Lisainfo: [email protected]