Sa oled siin

Kantsler Salm Pariisis: Eesti ja Prantsuse kaitsesuhted on kõigi aegade parimal tasemel

20. Juuni 2024 - 18:40
 Kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salm (paremal) ja Prantsusmaa president Emmanuel Macroni strateegianõunik Xavier Chatel.
Kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salm (paremal) ja Prantsusmaa president Emmanuel Macroni strateegianõunik Xavier Chatel

Täna Pariisis Prantsusmaa kaitse- ja julgeolekuvaldkonna juhtidega kohtunud Kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmi sõnul on Eesti ja Prantsuse kaitsealased suhted täna ilmselt kõigi aegade parimal tasemel.

„Meie arusaamad Venemaast tuleneva ohu, NATO ees seisvate väljakutsete ning Ukraina jätkuva abistamise osas on väga sarnased. Eesti on olnud aktiivne panustaja Prantsusmaa juhitud operatsioonidesse Aafrikas ning Prantsusmaa on andnud alates 2017. aastast tugeva panuse Eestis paiknevasse NATO lahingugruppi. Eile Eesti ja Prantsusmaa vahel sõlmitud lepingud Mistrali õhutõrjesüsteemide ja -rakettide ning ratastel liikurhaubitsate Caesar soetamiseks süvendavad meie kaitsekoostööd veelgi,“ ütles Salm.

Salm kohtus Prantsuse kaitseministri Sebastien Lecornu kabinetiülema Patrick Pailloux’ga ja Prantsuse kaitseväe juhataja asetäitja admiral Pierre Vandier’iga, kes asub peatselt juhtima NATO arendamise väejuhatust (Allied Command Transformation), mis on üks kahest alliansi strateegilise tasandi väejuhatusest.

„Hea meel on tõdeda, et admiral Vandier jagab Eesti arusaama, et NATO võimearendusprotsessid peavad alliansi kriitiliste võimelünkade likvideerimiseks senisest märksa kiiremaks muutuma,“ sõnas kantsler.

Samuti kohtus kantsler president Emmanuel Macroni strateegianõuniku Xavier Chatel’i ja mandri-Euroopa ja Türgi nõuniku Bertrand Buchwalteriga, kellega räägiti Ukraina sõja arengutest ning NATO ja Euroopa Liidu ees seisvatest väljakutsetest.

Fotod kohtumistest: Kantsler Salm ja Xavier Chatel (20.06.2024) | Kaitseministeerium | Flickr

Lisainfo: [email protected]