Sa oled siin

Kantsler Salm rääkis Singapuris koostööst reservarmee ja uute tehnoloogiate vallas

14. Oktoober 2021 - 14:26
Singapuri kaitsetehnoloogia konverents (Singapore Defence Technology Summit)
Singapuri kaitsetehnoloogia konverents (Singapore Defence Technology Summit)

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm osales kõnelejana Singapuri kaitsetehnoloogia konverentsi avapaneelis ning arutas kahepoolsetel kohtumistel võimalusi arendada Eesti ja Singapuri koostööd küberkaitse ja tehnoloogiate valdkonnas. Oluliseks teemaks oli ka kogemuste ning parimate praktikate jagamine ajateenistuse ja reservarmee teemal.

Singapuri kaitsetehnoloogia konverents (Singapore Defence Technology Summit) keskendus sel aastal uute tehnoloogiate mõjule kaitsevaldkonnale ja ühiskonnale laiemalt. Eesti küberkaitse alane teadmine ja uutel tehnoloogiatel tuginevad arendused on hinnatud ning tänu sellele saame osaleda kaitsevaldkonna tuleviku kujundavates aruteludes. 

Kantsler Kusti Salm kohtus Singapuris ka ametivenna Chan Heng Kee’ga ning võimearenduse asekantsleri Joseph Leong’iga. Samuti kohtus kantsler kaitseteaduste, tehnoloogia ja küberkaitse teemade esindajatega.

„Singapur ja Eesti asuvad mõlemad julgeolekupoliitiliselt keerulistes piirkondades ja mõlema riigi kaitse on üles ehitatud kogu ühiskonda kaasavale kaitsele, mille keskmes on reservarmee,“ ütles Kusti Salm.

Kantsler tõi välja, et reservarmee süsteem on unikaalne ning Eesti ja Singapur on mõlemad nende riikide seas, kes seda süsteemi kasutavad. „Soovime sellel teemal kogemusi jagada. Meil on palju, mida üksteiselt õppida ja saame kogemusi jagada,“ lisas Salm.

Eesti ja Singapuri riigikaitses on olulisel kohal ka innovatsioon ning küberkaitse, mille osas nähakse palju koostöökohti tõi kantsler esile. „Eestis toetame meie ettevõtteid innovaatiliste ja kõrgtehnoloogiliste lahenduste loomisel, millest seni on suuremat edu saavutatud küberkaitses, robootikas ning autonoomsetes süsteemides. Mitmed meie kaitsetööstusettevõtete tooted on täna juba esindatud Singapuris, aga soovime kindlasti toetada ka uute tegijate siia jõudmist,“ rõhutas Kusti Salm.

Kohtumistel räägiti ka senisest veel suurema küberkaitse alase koostöö jätkamisest nii õppuste korraldamisel kui parimate praktikate jagamisel näiteks küberajateenistuse valdkonnas. Salm tutvustas kohtumistel Singapuris ka Eesti küberharjutusvälja CR14, kui koostööpartnerit teadus- ja arendustegevuses.

 

Fotod: https://www.flickr.com/photos/kaitseministeerium_mod_estonia/albums/72157719421633126

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee