Sa oled siin

Laanet: Eesti ja Saksa kaitsetööstusettevõtted arendavad maailmaklassi tehnoloogiaid

20. Juuli 2021 - 18:25
Kaitsetööstusettevõtte Rheinmetall külastus.
Kaitsetööstusettevõtte Rheinmetall külastus.

Kaitseminister Kalle Laanet külastas kahepäevase Saksamaa-visiidi jooksul sealseid kaitsetööstusettevõtteid Rheinmetall ja Krauss-Maffei Wegmann (KMW) ning kohtus Airbus Euroopa asepresidendi Jean Delbecq'iga.

"Eesti kaitsetööstusettevõtted on kiires arengufaasis ja otsivad aktiivselt välisturgudel koostöövõimalusi. Meie ettevõtete tugevused ja konkurentsieelised seisnevad militaarrobootikas ja autonoomsetes süsteemides, küberkaitses, seireseadmetes ja uudsete tehisintellektil põhinevate lahenduste väljatöötamises. Seda tõestab ka Eesti kaitsetööstuse hiljutine edu Euroopa Kaitsefondi pilootprogrammist EDIDP rahastuse saamisel," märkis kaitseminister Kalle Laanet.
 
Kohtumisel KMW esindajatega arutati võimaluste üle, kuidas eri riikides asuvate ettevõtete tugevusi kasutada ära suurtes üle-euroopalise ulatusega arendusprogrammides. KMW omandas hiljuti olulise osa Eesti robootika-ettevõttes Milrem Robotics, millega KMW loodab saada täiendavat ekspertteadmist sõjaliste autonoomsete süsteemide loomisel ning Milremil avaneb võimalus saada osa erinevate kaitsetööstuslike suurprojektide arendamisest.
 
Airbusi esindajatega arutas minister Laanet võimalusi, kuidas kiires arengufaasis Eesti kaitse- ja kosmosetööstuse ettevõtted, mis tegelevad niši- ja arenevate võimekuste väljatöötamisega, saaksid teha tihedamat koostööd Euroopa kaitsetööstuse suurettevõtetega.
 
"Eesti innovaatiline kaitsekoostöö klaster on vääriline partner suurtele ettevõtetele nagu Airbus," ütles Laanet.
 
Täna kohtus kaitseminister Laanet ka Missioonide Väejuhatuse ülema kindralleitnant Erich Pfefferiga, kellega kõneldi Eesti-Saksa uutest koostöövõimalustest rahvusvahelistel välismissioonidel. Külastati ka Potsdami lähistel asuvat memoriaali Mälestuste Mets (Der Wald der Erinnerung), mis on pühendatud välismissioonidel hukkunud Bundeswehri kaitseväelastele.