Sa oled siin

Laanet Varssavi Julgeolekufoorumil: heidutuse usutavuse tagab reaalne kaitsevõime

5. Oktoober 2021 - 17:12
Laanet Varssavi Julgeolekufoorumil: heidutuse usutavuse tagab reaalne kaitsevõime
Laanet Varssavi Julgeolekufoorumil: heidutuse usutavuse tagab reaalne kaitsevõime

Kaitseminister Kalle Laanet viibis kahepäevasel visiidil Poolas ja kõneles Varssavi Julgeolekufoorumil Venemaa ohu ja heidutuse teemalisel paneeldiskussioonil. Visiidi käigus kohtus Laanet Poola kaitseministri Mariusz Błaszczakiga ning Montenegro kaitseministri Olivera Injaciga.

„Varssavi Julgeolekufoorumil oli Eesti põhisõnum see, et kõige efektiivsem vastase heidutus on liitlaste solidaarsuse, otsustavuse, kaitsevõime ja -valmiduse demonstreerimine,“ ütles kaitseminister Laanet.

„Poliitiliste avalduste kõrval peame olema valmis otsustavalt reageerima ning üksteise eest õlg õla kõrval võitlema," lisas Laanet.

Kohtumisel Poola kaitseministriga olid peateemadeks Eesti-Poola kahepoolne kaitsealane koostöö, regionaalne julgeolek rõhuasetusega Valgevene hübriidoperatsioonil, Ameerika Ühendriikide sõjaline kohalolek Läänemere piirkonnas ning eelseisva NATO kaitseministrite kohtumise teemad.

„Poola on Eestile väga oluline liitlane ja regionaalne koostööpartner, kes võtab oma riigi kaitset sama tõsiselt kui meie. Poola on näidanud oma pühendumust nii läbi Balti õhuturbemissioonis osalemise, on korduvalt kaasa löönud õppusel Kevadtorm ning panustanud Balti Kaitsekolledži juhtimisse,“ märkis kaitseminister.

„Arutasime kaitseminister Błaszczakiga ka Ameerika Ühendriikide kohalolu Läänemere piirkonnas, see on äärmiselt oluline nii poliitilisest kui sõjalisest aspektist. Ameeriklastega ühisõppuste korraldamine aitab meil paremini kaitseks valmistuda,“ lisas ta.

Kaitseminister Laanet kohtus ka Montenegro kaitseministri Olivera Injaciga, kellega arutati kahe riigi kaitsekoostöö võimalusi ja hübriidohtudega seonduvat.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/kaitseministeerium_mod_estonia/albums/72157719957559908

 

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee