Sa oled siin

Laanet: Venemaa suurõppus Zapad 2021 on provokatsioon Lääne vastu

14. September 2021 - 8:31
Balti riikide ja Poola välis- ja kaitseministrite kohtumine Riias.
Balti riikide ja Poola välis- ja kaitseministrite kohtumine Riias.

Riias kohtusid Balti riikide ja Poola välis- ja kaitseministrid, et arutada Läänemere regiooni julgeolekuolukorda ja NATO kollektiivkaitse päevakajalisi küsimusi. Kaitseminister Kalle Laaneti sõnul saame kõige paremini oma julgeolekut tagada tihedas koostöös lähinaabrite ja liitlastega.

„Venemaa Föderatsiooni ja Valgevene survestav läbipaistmatu tegevus suurõppuse Zapad 2021 kavandamisel ja hübriidkriisi esilekutsumine Läti ja Leedu piiridel, on teadlik soov destabiliseerida Läänemere piirkonna julgeolekut ning lõhestada liitlassuhteid NATO-s ja Euroopa Liidus. Meie koostöö Balti ja Poola naabritega tugineb ühtsusel ja solidaarsusel, mitte hirmul ja manipulatsioonidel,“ ütles kaitseminister Laanet. „Regiooni julgeolekut tagame infot jagades ning ühiselt tegutsedes," lisas ta.

Kaitseministrid osalesid Läti NATO ühingu korraldatud julgeolekuteemalisel arutelul „A hot-cold summer of the Baltic Sea region“, mille peateema oli Valgevene hübriidrünnak ja Venemaa Föderatsiooni suurõppus Zapad 2021. Kaitseministrid väljendasid ühiselt seisukohta, et Venemaa ja Valgevene režiimide provotseeriv tegevus ohustab regiooni julgeolekut ja kinnitasid, et kolme Balti riigi ja Poola ühistel väärtustel põhinevad koostöösuhted on sellest üksnes tugevnenud.

Kaitseministrid külastasid ühiselt Adaži polügoonil toimuvat õppust Silver Arrow, mis toimub 3.-17. septembrini ja on osa Läti suurõppusest Namejs 2021.

Kalle Laanet kohtus ka NATO Põhjadiviisi staabis teenivate Eesti kaitseväelastega.

Fotod: https://www.flickr.com/photos/kaitseministeerium_mod_estonia/albums/72157719844222977

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee