Sa oled siin

Mikk Marran sai kaitseministeeriumi I klassi teeneteristi

30. Detsember 2015 - 16:00
Kaitseminister Hannes Hanso andmas üle teeneteristi Mikk Marranile
Kaitseminister Hannes Hanso andmas üle teeneteristi Mikk Marranile

Kaitseminister Hannes Hanso andis täna ametist lahkuvale kaitseministeeriumi kantslerile Mikk Marranile ministeeriumi kõrgeima, esimese klassi teeneteristi.

Marran sai teeneteristi erakordsete teenete eest Eesti riigikaitse ülesehitamisel ja kindlustamisel.

„Mikk Marranil on olnud suur roll kõigis kaitsevaldkonna viimaste aastate saavutustes nagu realistlike kaitseplaanide koostamises, liitlaste kohaloleku tagamises, uute relvasüsteemide hankimises,“ ütles Hanso. „Ta on olnud kaitseministeeriumile suurepärane kantsler, balansseerides hea tööõhkkonna loomise ja nõudliku ning tulemustele orienteeritud juhtimise vahel.“

Kaitseministeeriumi kantsler on Marran olnud alates 1. jaanuarist 2011. Uuest aastast alustab Marran Teabeameti peadirektorina ja uueks kaitseministeeriumi kantsleriks saab senine kaitseplaneerimise asekantsler Jonatan Vseviov.

Kaitseministeeriumi esimese klassi teeneterist on ministeeriumi kõrgeim teenetemärk, millega autasustatakse erakordsete teenete eest Eesti kaitsmisel või riigikaitse ülesehitamisel ja kindlustamisel.

Marranit on varem autasustatud Vabariigi Presidendi Valgetähe III klassi ordeniga, Kaitseministeeriumi II klassi teeneteristiga ning kahel korral Kaitseväe teeneteristiga.