„Tahan tunnustada kõiki reservväelasi, kes on kohale tulnud, et õppuse käigus oma sõjalisi oskusi lihvida ning vajadusel olla valmis Eestit kaitsma,“ ütles kaitseminister Hanno Pevkur, kelle sõnul väärivad tunnustamist ka reservväelaste pered ja tööandjaid, kes reservväelasi ja nende õppusel osalemist toetavad. „Kindlasti soovin kiita ka kaitseliitlasi ja kaitseväelasi, kes Ussisõnu pikalt ette valmistanud ning ka praegu endast maksimumi annavad, et suurõppus edukalt kulgeks,“ lisas Pevkur.
Õppus Ussisõnad viiakse läbi lühikese aja jooksul, saavutades täiendava 10 000 reservväelase organiseerituse ning luues praktilised eeldused kogu maakaitse edasiseks arenguks.
„Maakaitse arendamine ja kaitseväe sõjaaja koosseisu suurendamine on vajalik meie riigikaitse tugevdamiseks praeguses muutunud julgeolekuolukorras, kus peame veelgi rohkem pingutama, et Eesti oleks turvaline koht elamiseks. Valitsus on otsustanud maakaitset suurendada kaks korda 20 000 võitlejani, praegune väga lühikese ettevalmistusajaga õppus on võimalus reservväelaste valmisolekut kontrollida,” märkis Pevkur.
28. augustist 8. oktoobrini aset leidev õppus Ussisõnad on suurim reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine ja osalema oodatakse reservväelasi, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu.
Aktiivsemat tegevust on regiooniti oodata järgnevalt:
1. Põhja maakaitseringkonna vastutusala: 28. august – 10. september
2. Kirde maakaitseringkonna vastutusala: 13.–22. september
3. Lääne maakaitseringkonna vastutusala: 20.–29. september
4. Lõuna maakaitseringkonna vastutusala: 15.–24. september ja 29. september – 8. oktoober
Reservväelasi õpetavad välja kogenud instruktorid nii Kaitseliidu maakaitseringkondadest kui kaitseväe diviisi 1. jalaväebrigaadist, kaitseväe akadeemiast ja erioperatsioonide väejuhatusest.
Lisainfo: [email protected]
Fotod: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/62078