Sa oled siin

Pevkur: riigikaitse on Ida-Virumaa arengu üks tõukejõude

22. Veebruar 2024 - 10:25
Kaitseminister Hanno Pevkur visiidil Ida-Virumaal
Kaitseminister Hanno Pevkur visiidil Ida-Virumaal

Kaitseminister Hanno Pevkur kohtus kahepäevase Ida-Virumaa visiidi käigus Narva, Narva-Jõesuu, Sillamäe, ja Kohtla-Järve omavalitsusjuhtidega arutamaks koostööväljavaateid riigikaitses.

„Kohalike omavalitsuste kohtumistelt jäi kõlama, kui tähtis on omavalitsuste jaoks koos kaitseministeeriumi, kaitseväe ja Kaitseliiduga arutada piirkonna riigikaitselisi arenguid ning olla võimalikult varakult kaasatud. Näiteks tuule- ja päikeseenergia ning riigikaitseliste objektide arendamisel on mõlemapoolsed huvid ja hea läbisaamine hädavajalik,“ ütles kaitseminister peale kohtumisi Ida-Virumaa omavalitsusjuhtidega.

„Arutasime, millised võimalused on leevendada piiranguid, mis kaitseobjektide rajamise või laiendamisega äri- ja majandustegevusele paratamatult tekivad. Väga oluline teema meie kohtumistel oli riigikaitse ja selle karjäärivõimaluste tutvustamine Ida-Virumaa koolinoortele. Rõõmustav oli, et need aruelud olid väga avatud ja et meil on omavalitsusjuhtidega Ida-Virumaal ühine arusaam riigikaitse ja Eestis paiknevate liitlaste panuse olulisusest piirkonda,“ lisas Pevkur.

Kaitseminister tegi väljasõidu ka Sirgala harjutusväljale, mille laiendus hõlmab täielikult riigimaid kasutades endist põlevkivikarjääri. Ühes kaitseväe relvastuse uuendamisega tuleb parandada kaitseväelaste ja liitlasüksuste harjutustingimusi. Eesti ainsa suurema harjutusvälja ehk keskpolügooni võimalused selleks on ammendunud, nagu ka Soome ning Läti harjutusväljade võimalused. Kaitseväe keskpolügoonil on võimalik teha soomusmanöövri ning kaudtuleharjutusi. Sirgala harjutusvälja põhiliseks kasutajaks on Jõhvi sõjaväelinnaku üksused Kalevi ja Viru jalaväepataljon. Sirgala harjutusväli paikneb Narva-Jõesuu linnas, mis hakkab saama senisest kolm korda suuremat häiringutasu ning esimest korda hakkavad seda saama Alutaguse ja Toila vald. Sellele eelnevalt on vaja harjutusvälja laiendus kinnitada Vabariigi Valitsuse otsusega.

Lisainfo: [email protected]