Sa oled siin

Pevkur Stockholmis: Euroopa – meil on probleem!

8. Märts 2023 - 15:19
Euroopa Liidu kaitseministrite mitteametlik kohtumine (7.-8.03.2023)
Euroopa Liidu kaitseministrite mitteametlik kohtumine (7.-8.03.2023)

Eile ja täna Stockholmis toimunud Euroopa Liidu kaitseministrite mitteametliku kohtumise fookuses oli kiire ja tõhus sõjaline abi Ukrainale, mille keskmes Eesti algatus ühiselt hankida Ukrainale vähemalt 1 miljonit 155 mm kaliibriga mürsku.

„Euroopa – meil on probleem! Mürskude tootmisvõime Euroopas on liiga madal selleks, et aidata Ukrainat ja täita Euroopa riikide varusid. Seetõttu on kriitiline kiiresti edasi liikuda Eesti algatusega 1 miljoni mürsu ühishankeks ning selleks panustada uut raha,“ ütles Pevkur ministrite kohtumisel.

Kaitseminister lisas, et Euroopa kaitsetööstusele tuleb saata üheselt mõistetav sõnum: raha on olemas, nüüd leidke  kiirelt võimalused tootmisele järgmine käik sisse anda.

„Venemaa laseb päevas õhku sellise koguse moona, mida Euroopa suudab toota kuu ajaga. Laskemoona varude suurendamine on kriitilise tähtsusega lünk, mis tuleb täita nii Ukraina abistamise kui ka meie kõigi ühise julgeoleku pärast,“ lisas Pevkur.

Euroopa Liidu kaitseministrite mitteametlik kohtumine toimus Stockholmis, Rootsi kui EL eesistujariigi võõrustamisel. Kohtumisel osalesid ka Ukraina kaitseminister Oleksii Reznikov ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

Lisainfo: [email protected]

Pildid: Kaitseministeerium | Flickr