Sa oled siin

PRESSITEADE nr 32 Kõrgemad Riigikaitsekursused avab kaitseminister Sven Mikser

9. Aprill 2003 - 9:46
Täna algavad Pärnumaal Lepanina hotellis kaitseministeeriumi poolt korraldatavad VI. Kõrgemad Riigikaitsekursused, mille avab kaitseminister Sven Mikser.

Täna algavad Pärnumaal Lepanina hotellis kaitseministeeriumi poolt korraldatavad VI. Kõrgemad Riigikaitsekursused, mille avab kaitseminister Sven Mikser.

Mikseri avakõnele “Eesti julgeolekupoliitika lähemad ja kaugemad eesmärgid” sekundeerib välisminister Kristiina Ojuland, kes oma esinemises keskendub Eesti välispoliitika julgeolekuaspektidele.
Viis päeva kestvate VI-ndate Kõrgemate Riigikaitsekursuste võtmesõnadeks on Eesti NATO-ga liitumise ettevalmistused, Eesti kaitsestruktuuride muutmine alliansiga koostegutsemisvõimeliseks, vastavate muudatuste tegemine Eesti seadusandluses ja kaitsealane koostöö Balti riikide vahel ühise eesmärgi saavutamiseks.

Lisaks loengutele võtavad seminari külalised osa grupiaruteludest, milles ühiselt leitakse lahendusi võimalikele kriisisituatsioonidele ja seminaril kuuldule toetudes pakutakse välja omapoolsed lahendusvariandid.
Eelviimasel tööpäeval külastatakse Ikla piiripunkti, Pärnu Üksikjalaväepataljoni ja Paikuse Politseikooli.

Traditsiooniks saanud Kõrgematel Riigikaitsekursustel osalevad sõjaväelased, kõrged riigiametnikud, poliitikud, ajakirjanikud ning majandus-ja kultuurieliit. Viie päeva jooksul antakse kursuslastele ülevaade riigikaitsest kui tervikust ja iga struktuuriühiku osast sellest. Samuti räägitakse Eesti julgeolekupoliitikast ja riigikaitse planeerimisest ning meedia osast rahvuslikus julgeolekus. Loengutega esinevad lisaks kaitse- ja välisministrile veel
Siseminister Ain Seppik, päästeameti peadirektor Mati Raidma, Taani Kuningriigi suursaadik T.E. Jorgen Munk Rasmussen, USA kaitseatašee kaptenleitnant Patrick MacCabe , välisministeeriumi asekantsler Harri Tiido, Riigikogu Väliskomisjoni esimees Andres Tarand ja mitmed kaitseväe ning kaitseministeeriumi kõrged ametnikud.

Möödunud aasta oktoobris toimunud riigikaitsekursuseid avades ütles peaminister Mart Laar, et alates 1991.aastast on Eestis valdav poliitiline konsensus liitumaks Euro-Atlandi julgeoleku- ja majandusstruktuuride, sealhulgas NATO ja Euroopa Liiduga.