Sa oled siin

PRESSITEADE nr 69 Tallinnas kohtusid Põhjamaade, Balti riikide ja USA kaitseminister

9. Aprill 2003 - 9:46
Täna toimus Tallinnas 5+3+1 (Põhjamaad, Balti riigid, USA) kaitseministeeriumide kõrgetasemeliste delegatsioonide kohtumine, mis keskendus terrorismivastasele võitlusele, riikide sõjalise võimekuse arendamisele ja Läänemere regiooni kaitsealasele koostööl

 

Täna toimus Tallinnas 5+3+1 (Põhjamaad, Balti riigid, USA) kaitseministeeriumide kõrgetasemeliste delegatsioonide kohtumine, mis keskendus terrorismivastasele võitlusele, riikide sõjalise võimekuse arendamisele ja Läänemere regiooni kaitsealasele koostööle.

Delegatsioonid arutasid, millised võimalused on teha koostööd terrorismi vastases võitluses Läänemere piirkonnas ja milliste vahenditega toetada võitlust väljaspool oma regiooni.

Sõjalise võimekuse arendamise arutelus, mida juhatas Taani, vahetati mõtteid kuidas korraldada lahingüksuste kiiret liikumist, kuidas organiseerida efektiivselt võõrustajariigi toetust ja massihävitusrelvade vastast kaitset. Arutati ka NATO edasist arengut ja Läänemere riikide sõjaliste- ning kaitsestruktuuride koostegutsemisvõimelisust alliansi struktuuridega.

Kaitsealase koostöö arutelul toodi välja Läänemere riikide ühised huvipunktid ja võimalikud koostöövormid.

Eesti kaitseminister Sven Mikseri sõnul jäid foorumist osa võtnud riikide kaitseministrid ja kõrged ametnikud kohtumisega väga rahule. Erilist heameelt valmistas tema sõnul asjaolu, et mõttevahetuste käigus kerkis esile mitmeid huvitavaid mõtteid ja kõiki osavõtvaid riike huvitavaid teemasid.

Kohtumisele järgnenud pressikonverentsil rõhutas USA kaitseminister Donald Rumsfeld, et on äärmiselt rahul Balti riikides toimunud arengutega. “Eesti, Läti ja Leedu on jõudsalt arenenud ja tõestanud oma ühtsusega, et on võrdsed ning usaldusväärsed partnerid,” ütles USA kaitseminister vastates ajakirjanike küsimustele.

“Tänane kohtumine näitas, et meist on saanud lähedased parnerid ja sõbrad, kes on loonud suurepärased koostöösuhted,” ütles Mikser tehes kokkuvõtet 5+3+1 kaitseministrite kohtumisest.