Sa oled siin

Pressiteade nr 8 Eesti ja Saksamaa arutavad külalisvägede lepingu eelnõu

9. Aprill 2003 - 9:46
Täna ja homme toimuvad kaitseministeeriumis Eesti ja Saksamaa delegatsioonide läbirääkimised vägede staatust sätestava lepingu eelnõu üle.

 

Täna ja homme toimuvad kaitseministeeriumis Eesti ja Saksamaa delegatsioonide läbirääkimised vägede staatust sätestava lepingu eelnõu üle.

 

Eesti ja Saksamaa on mõlemad programmi “Partnerlus rahu nimel” (PfP) liitunud programmis osalevate riikide vägede staatust reguleeriva lepinguga SOFA. Kahepoolse lepingu eesmärgiks on täpsustada reegleid, mis kehtivad, kui Eesti kaitsejõudude liikmed külastavad Saksamaad ja vastupidi.

 

Saksa erinevate ministeeriumide ekspertidest koosnevat delegatsiooni juhib Saksa kaitseministeeriumi õigusosakonna direktor dr. Dieter Fleck. Eesti-poolses töögrupis lepingu teksti ettevalmistamisel ja läbirääkimistel osalevad lisaks kaitseministeeriumi ja Kaitsejõudude Peastaabi esindajatele eksperdid välis-, justiits, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, delegatsiooni juhib kaitseministeeriumi nõunik Lauri Almann.

 

 

TAUSTAKS:

NATO SOFA on 1951.a. NATO riikide vahel sõlmitud leping, mis reguleerib relvajõudude staatusega seonduvaid küsimusi, muuhulgas piiriületust, jurisdiktsiooni, nõudeid, finantsküsimusi. Eesti rakendab lepingut programmi “Partnerlus rahu nimel” raames alates 1996.aastast.

 

Vaata Valik NATO dokumente. Põhja-Atlandi leping osalisriikide vaheline leping relvajõudude staatuse kohta:

http://www.mod.gov.ee/static/sisu/files/valik_nato_dokumente_2002.pdf (PDF)