Sa oled siin

Salm Ramsteini kohtumisel: liitlased peavad panustama Ukraina sõjalisse abisse järjepidevalt ja etteennustatavalt

26. Aprill 2024 - 16:08

Täna virtuaalselt toimunud Ukraina kaitse kontaktgrupi ehk Ramsteini grupi kohtumisel said Ukrainale sõjalist abi andvad riigid ülevaate lahinguväljal toimuvast, Ukraina kõige kriitilisematest võimevajadustest, võimekoalitsioonide tööst ja liitlaste uutest annetustest. Eesti teatas koostöös Taaniga väekaitsekaatrite saabumisest Ukrainasse ja koos Luksemburgiga juhitava IT-koalitsiooni edusammudest.

 „Ukraina vabadusvõitlus saab olla edukas vaid siis, kui liitlased jätkavad ukrainlaste toetamist. Näiteks on Ukrainasse kohale jõudnud Taaniga koostöös Eesti annetatud väekaitsekaatrid EML Risto ja EML Roland. Neil on oma osa Ukraina võiduteekonnal, mille oluliseks lüliks on ukrainlaste võimekus hoida lahti meretee vilja eksportimiseks ja kaitsta end Mustalt merelt lähtuvate rünnakute eest,“ ütles kohtumisel osalenud kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm.

„Eesti on Ukraina toetamiseks järgmiseks neljaks aastaks otsustanud suunata 0,25% SKTst. Kui iga Ramsteini liige seda teeks, saaks Ukraina järgmise aasta või kahe jooksul sõja võita. Kordasime ka sel kohtumisel üleskutset riikidele panustada Ukraina sõjalisse abisse järjepidevalt ja etteennustatavalt,“ lisas kantsler Salm.

Lisaks andis Eesti ülevaate Eesti ja Luksemburgi juhitava IT-koalitsiooni tegevusest, kuhu kuulub tänaseks 12 riiki (Belgia, Eesti, Luksemburg, Holland, Island, Itaalia, Jaapan, Leedu, Läti, Taani, Ukraina ja Ühendkuningriik). IT-koalitsiooni eesmärk on toetada Ukraina relvajõududele ja kaitseministeeriumile turvalise ning NATO standarditele vastava IKT-taristu loomist, mis aitab kaasa UA lahinguvõime tõstmisele.

Lisainfo: [email protected]

Foto: Kaitseministeeriumi kantsler Salm Ukraina kaitse kontaktgr… | Flickr