Sa oled siin

Salm: Ühendekspeditsiooniväel on võime konfliktiolukorras kiirelt tegutseda

16. September 2021 - 8:25
Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm osales Ühendekspeditsiooniväe kantslerite kohtumisel.
Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm osales Ühendekspeditsiooniväe kantslerite kohtumisel.

Kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm ütles Londonis toimunud Ühendekspeditsiooniväe kantslerite kohtumisel, et koalitsioonil on täita oluline roll meie piirkonnas ja koostöö liigub heal kursil.

„Fookus jääb Läänemerele, Kaug-Põhjale ja Põhja-Atlandile. Ühendekspeditsiooniväe võimekust näitas esmaklassiliselt esimene mereväe operatsioon Expone selle aasta märtsis Läänemerel, aga ka näiteks 2019. aasta suurõppus Baltic Protector,“ ütles Kusti Salm.

„Eesti jaoks seisneb Ühendekspeditsiooniväe väärtus selges eesmärgis ja praktilises sõjalises koostöös Läänemere piirkonnas, mida saame septembris harjutada Rootsis ühisõppusel Joint Protector 2021,“ lisas ta.

Liikmesriikide kaitseministeeriumite kantslerid arutasid päevakajaliste julgeolekuküsimuste seas ka Lukashenka režiimi poolt juhitud hübriidrünnakut Leedu, Läti ja Poola suunal ning Venemaa Föderatsiooni suurõppust Zapad 2021.

Ühendekspeditsioonivägi on Suurbritannia poolt algatatud ja juhitav koalitsioon, kuhu kuuluvad veel Eesti, Holland, Läti, Leedu, Norra, Rootsi, Soome, Taani ning selle aasta aprillist ka Island. Koalitsiooni fookusalad on Läänemere piirkond, Kaug-Põhi ja Põhja-Atlandi piirkond.

Ühendekspeditsiooniväe aktiveerimisel tagab Suurbritannia vajaminevad juhtimis- ja väeelemendid, mida liikmesriigid täiendavad oma võimetega.

Kantsler Kusti Salm külastab Londonis ka 14.–17. septembrini toimuvat rahvusvahelist ärimessi DSEI 2021, millest võtavad osa Eesti kaitsetööstusettevõtted Bristol Trust OÜ, SensusQ, Samelin AS, Nordic Armoury OÜ, Marduk Technologies OÜ, ETHR OÜ, TerraMil OÜ, Threod Systems AS ja Milrem Robotics.

 

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee