Sa oled siin

Valitsus kinnitas Marrani jätkamise Välisluureameti juhina

11. Juuni 2020 - 10:51
Valitsus kinnitas Marrani jätkamise Välisluureameti juhina.
Valitsus kinnitas Marrani jätkamise Välisluureameti juhina.

Kaitseminister Jüri Luige ja Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni ettepanekul kiitis valitsus heaks senise Välisluureameti peadirektori Mikk Marrani jätkamise ameti juhina järgnevaks viieks aastaks.

Kaitseminister Luige sõnul on Mikk Marran senise viieaastase ametiaja jooksul hästi hakkama saanud ja näidanud ennast nii kõrgetasemelise professionaali kui ka hea juhina. Ühtlasi on Marrani tegevus on valitsuse julgeolekukomisjoni liikmetele hästi tuttav.

Luik lisas, et tal on hea meel, et Marran nõustus jääma ka teiseks ametiajaks, sest luurevaldkond on väga tundlik ja sihid pikaajalised. „Ka sellealane rahvusvaheline koostöö põhineb usaldusel ja nõuab stabiilsust,“ märkis ta.

Enne Välisluureameti peadirektori ametikohale asumist töötas Mikk Marran kaitseministeeriumi kantslerina. Oma karjääri kaitseministeeriumis alustas ta 1999. aastal, muuhulgas on Marran juhtinud erinevaid ministeeriumi osakondasid ning olnud kaitseinvesteeringute asekantsler. Aastatel 2006-2009 töötas Marran Eesti alalises esinduses NATO juures kaitsetalituse direktorina.

Välisluureamet on kaitseministeeriumi valitsemisalas olev julgeolekuasutus, mille peamine ülesanne on koguda, analüüsida ja edastada infot Eestit puudutavate väliste julgeolekuohtude kohta. Välisluureameti kogutud info annab olulise panuse Eesti riigikaitse ja julgeolekupoliitika kujundamisse. Välisluureamet tagab vajaliku eelhoiatuse Eestit puudutavate ohtude kohta.

Samuti tagab Välisluureamet turvalise side riigi salastatud võrkudes ja viib läbi välisvastuluuret, et kaitsta Eesti diplomaate ja välisoperatsioonidel teenivaid kaitseväelasi. Lisaks kaitseb Välisluureamet Eestile edastatud salastatud välisteavet, täites riigi julgeoleku volitatud esindaja ülesandeid.

Oma ülesannete täitmiseks teeb Välisluureamet tihedat koostööd nii Eesti kui ka rahvusvaheliste partneritega.

Lisainfo: press@kaitseministeerium.ee