Sa oled siin

Võrus teeninud Ameerika Ühendriikide sõdureid tunnustati missioonimedalitega

10. Märts 2023 - 15:00
Missioonimedalid Ameerika Ühendriikide sõduritele
Missioonimedalid Ameerika Ühendriikide sõduritele

Täna andis kaitseministeeriumi kaitseplaneerimise asekantsler Tiina Uudeberg Võrus Taara linnakus missioonimedalid Ameerika Ühendriikide sõduritele.

„Tänan teid suurepärase teenistuse ja valmisoleku eest kaitsta Balti riike, heidutades neid, kes tahavad ajalugu tagasi keerata. Ameerika Ühendriikide üksuste kohalolek siin on tunnistus meie riikide strateegilisest partnerlusest ja tugevast sõprusest,“ ütles oma kõnes asekantsler Uudeberg.

"President Biden on ikka ja jälle lubanud, et Ameerika Ühendriigid seisavad koos oma liitlastega, et kaitsta iga tolli NATO territooriumist – need sõjaväelased on selle lubaduse elavaks kehastuseks siin Eestis," ütles Ameerika Ühendriikide suursaadik Eestis George P. Kent.

"Tahan tänada Eesti kaitseväge külalislahkuse eest ja oleme tänulikud, et Eesti kaitseministeerium austab USA vägede teenistust. Oleme uhked, et seisame koos Eestiga ühiselt vastu igasugusele ohule, mis ähvardab meie ühist julgeolekut,” lisas ta.

Ameerika Ühendriikide jalaväekompanii ja HIMARSi rühm harjutasid Eestis koos 2. jalaväebrigaadiga alates detsembrist 2022.

Eesti ja USA kaitsekoostöö raames Eestisse saabunud üksus on osa USA president Joe Bideni poolt NATO Madridi tippkohtumisel välja öeldud alliansi idatiiva tugevdamise tegevustest.

Lisainfo: [email protected]

Fotod medalitseremooniast.